Tragiczny wypadek miał miejsce na Alei Jana Pawła II (drodze krajowej DK79) na wysokości skrzyżowania z ulicą Lipową. W wypadku zginęła 27-letnia kobieta.

REKLAMA

 

Nieoficjalne informacje mówią, że wyjeżdżająca samochodem marki seat, z ulicy Lipowej wjechała wprost pod koła prawidłowo poruszającego się tira. Na skutek zderzenia czołowo-bocznego kierująca pojazdem zmarła.

Droga jest zablokowana.

Wyznaczono objazdy w kierunku Katowic. Samochody są kierowane na objazd ulicą Wiejską i Szczakowską. Ruch w stronę Chrzanowa odbywa się po drodze krajowej.

Na miejscu pracują biegli z zakresu wypadków drogowych, którzy badają okoliczności zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca seatem chciała wyjechać z ulicy Lipowej w stronę Chrzanowa. W bok pojazdu uderzył TIR.  Na tym skrzyżowaniu w nocy sygnalizacja świetlna działała w sposób pulsacyjny, a kierująca pojazdem była zobowiązana do zatrzymania się przed znakiem STOP.

Utrudnienia w ruchu potrwają jeszcze około kilku godzin. Ruch zostanie wznowiony około godziny 9:00.

Poniżej informacje oficjalne jaworznickiej Policji: http://jaworzno.slaska.policja.gov.pl/

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło dzisiaj nad ranem na drodze krajowej 79. Na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ulicą Lipową, jadący w kierunku Katowic tir zderzył się z seatem. Niestety pomimo starań lekarzy, zmarła 27-letnia kobieta, która kierowała seatem. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz to, w jaki sposób doszło do wypadku.

Kilka minut po godz. 4.00 dyżurny policji otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ulicą Lipową. Natychmiast w to miejsce skierowany został patrol drogówki, a po chwili w tym rejonie znajdowały się już wszystkie służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni kierowca samochodu ciężarowego scania, poruszał się aleją JP II w kierunku Katowic. Znajdując się w rejonie skrzyżowania z ul. Lipową, na jego pas ruchu wyjechał z prawej strony samochód seat i sytuacja ta doprowadziła do zderzenia obu tych pojazdów. Jak się później okazało, osobówką kierowała 27-letnia mieszkanka województwa łódzkiego. Ponieważ kobieta została zakleszczona w samochodzie, strażacy musieli użyć sprzętu specjalistycznego, aby ją wydobyć. Mimo starań lekarzy, poszkodowanej nie udało się uratować.

Na miejsce przybył prokurator, grupa dochodzeniowo-śledcza jaworznickiej policji i biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Miejsce zdarzenia zostało przez mundurowych zabezpieczone. Policjanci kierowali pojazdy w kierunku Katowic przez ulicę Lipową, Piekarską, Wiejską i Szczakowską, skąd można z powrotem wjechać na DK-79.

Policjanci drogówki ustalili, że kierowca tira był trzeźwy, a z jego relacji wynika, że nie był w stanie uniknąć zderzenia. Na miejscu cały czas trwają czynności, mające na celu wyjaśnienie przyczyn wypadku.

Warunki na drogach są trudne, prognozy nie napawają optymizmem, a opady i panująca aura utrudniają widoczność. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności, maksymalnej koncentracji podczas jazdy i zdjęcie nogi z gazu. Uważajcie na siebie!

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

5 KOMENTARZE

  1. Ciekawe co tir robil w Jaworznie, czy mial tu interes czy tylko ominął bramki. Jesli omijael to na pewno żałuje ze nie zapłacił tych kilku złotych i nie ominął Jaworzna.
    Ci omijacze to powazny problem Jaworzna ale władający miastem wydają sie tego nie widzieć.

    • Nie wiem jak to będzie . Po raz kolejny na tych łamach są prawdopodobnie źle nazwane ulice. Myli się albo Redakcja albo policja albo służby miejskie poprzez MSiOT. W takich przypadkach albo może jeszcze gorszych powinno być to jednoznaczne.