Miłość na wieki? Psie adopcje w CH Galena!

Czteronożni podopieczni fundacji SOS Animals znów spotkali się z mieszkańcami Jaworzna w CH Galena

REKLAMA

Spotkania mają już swoją określoną tradycję. Co więcej – w sposób zauważalny podnoszą świadomość na temat adopcji zwierząt.

Każde ze spotkań ma swoją „myśl przewodnią”. Tym razem szczególny nacisk położono na dopasowanie opiekuna do czworonoga i… czworonoga do opiekuna. Opiekun i jego pies to (co oczywiste) miłość na lata, dlatego bez wzajemnego dopasowania temperamentów i upodobań ani rusz.

Jak twierdzi Weronika Ławrynowicz z fundacji SOS Animals – zbyt pochopne decyzje o adopcji a co za tym idzie – powroty psów do schronisk wciąż się zdarzają. Nieraz z zupełnie kuriozalnych powodów. Stąd dzisiejsza maksyma – dobra adopcja to świadoma adopcja. 

Psiaki w Galenie odwiedzili również młodzi piłkarze Górnika Jaworzno. Poza treningami, wynikami i medalami klub stawia również na wpajanie zasad Fair Play i w sportowej rywalizacji i w życiu codziennym. Jak podkreślają trenerzy – sport uczy wrażliwości również na potrzeby zwierząt.

Jak pisał poeta – “Miłość nie lubi najkrótszych dróg. Czasem trzeba poczekać”. I czekają. Te duże i małe, kudłate i krótkowłose, te z ogonem i bez. Czekają na tę jedyną i tego jedynego, którzy dadzą im pewność, że partnerami będą do końca świata. Zachęcamy do świadomych adopcji czworonogów!

info: Fundacja “SOS Animals” Ogólnopolski Ruch Obrony Zwierząt

       Artemida Psie Adopcje 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki