Mamy awans – siatkarze MCKiS-u Jaworzno w pierwszej lidze

W dniach 23 – 27 maja w Rybniku odbył się finałowy turniej II Ligi Siatkówki Mężczyzn. Spośród sześciu drużyn, tylko dwie mogły awansować do wyższej ligi.

REKLAMA

Po jednej z wypowiedzi trenera Mariusza Łozińskiego na początku sezonu siatkarskiego, kiedy to powiedział, że myśli o Play Off-ach, przyznam szczerze, że sceptycznie nastawiony – pomyślałem, iż trener zbyt daleko wybiega w przyszłość. Jak bardzo się myliłem, przekonywały kolejne mecze drużyny MCKiS-u. Kiedy Play Off stał się faktem – wiedziałem, że nie ma wyjścia, jak tylko wygrywać, dostać się do turnieju finałowego i wrócić po latach do pierwszej ligi. W turnieju finałowym grupę B jaworznianie opuścili z pierwszego miejsca. W grupie wygrali z gospodarzem turnieju Voley Rybnik 1:3 oraz z Net Ostrołęka 3:1.

Sobotni mecz z siatkarzami Chrobrego Głogów zapowiadał się niezwykle ciekawie. Wiadomo było, że nie można oddać panowania na parkiecie rywalom. I tak, dzięki dobrej postawie siatkarzy, Jaworzno mogło poszczycić się wygraną w dwóch pierwszych setach 25:16 i 25:21. Trzeci set, po wyrównanej walce, należał do Głogowa, który wygrał 24:26. Jaworznianie kolejnego seta nie zmarnowali i wygrali 25:22.

MCKiS Jaworzno – Chrobry Głogów 3:1 (25:16, 25:21, 24:26, 25:22)

Spoglądając na wyniki meczy finałowych dnia pierwszego, wiadomo było, że aby awansować, jaworznianie muszą ugrać 2 sety. Jaworznianie w niedzielę rozegrali swój ostatni mecz tego sezonu z drużyną Mickiewicza Kluczbork – drużyną, która po przegranej z Net Ostrołęka, potrzebowała 3 wygranych setów, aby osiągnąć promocję do wyższej ligi.  Wyniki setów wskazywały na bardzo wyrównany poziom. Jaworzno wygrało pierwszy set 22:25, by przegrać drugi 25:22. Trzecie starcie należało do siatkarzy MCKiS-u, którzy po wygranej 19:25 uzyskali awans  do wyższej ligi. Pozostała tylko niewiadoma, która z drużyn awansuje  jako druga. Siatkarze z Kluczborka wygrali następny set z Jaworznem 25:18. Do awansu potrzebowali przewagi w tie-brecku. Tutaj również się udało i ostatecznie zwyciężyli piąty set 15:11

UKS Mickiewicz Kluczbork – MCKiS Jaworzno 3:1 (22:25, 25:22, 19:25, 25:18,15:11)

Zatem ostatecznie do I Ligi Siatkówki Mężczyzn awansowała drużyna MCKiS Jaworzno oraz drużyna UKS Mickiewicz Kluczbork. Gratulujemy!

JG

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki