REKLAMA

Aktualnie dobór kasku nie stanowi żadnego problemu. Motocykliści mogą wybierać nie tylko produkty bezpieczne, ale i zgodne z ich preferencjami czy stylem jazdy. Na stronach takich jak motovit.com.pl znajdziemy szeroki wybór modeli nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Ceny są zróżnicowane i wynoszą o kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Czym kierujemy się podczas wyboru odpowiedniego kasku? Przede wszystkim tym jak często jeździmy i po jakim terenie – w trasach, na torach czy w mieście. Jeżeli mamy wybrać swój pierwszy kask najlepiej jest udać się do sklepu stacjonarnego, gdzie mamy możliwość przymierzenia konkretnych modeli i przekonania się czym różni się na przykład model szczękowy od integralnego oraz jaka jest różnica w ich zakładaniu i zdejmowaniu czy użytkowaniu podczas jazdy. Jeżeli jest to nasz pierwszy zakup warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat poszczególnych modeli.

Dodatkowe wyposażenie

Jeżeli planujemy często jeździć lub w długie trasy warto jest pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu. Jednym z najbardziej popularnych akcesoriów jest interkom. Czym on jest i jakie pełni funkcję? W dużej mierze zależy to od budżetu jakim dysponujemy. Podstawową funkcją interkomu jest automatyczne odbieranie połączeń telefonicznych. Zanim to nastąpi motocyklista słyszy sygnał dźwiękowy informujący, że za chwilę rozpocznie się rozmowa. W zależności od modelu mamy również możliwość sterowania interkomem głosem oraz słuchanie przez niego muzyki. Może być on także wykorzystywany do wykonywania połączeń na ostatnio wybierany numer. Obsługa jest niezwykle prosta i nie ma problemów ze sterowaniem urządzeniem podczas jazdy. Osoby, które jeżdżą w dalekie trasy mogą również skorzystać z możliwości zakupu przyciemnianej szybki do kasku, która pełni taką samą funkcje jak okulary przeciwsłoneczne.

Pielęgnacja na najwyższym poziomie

Kask tak jak każde inne wyposażenie motocyklisty trzeba regularnie czyścić głównie z owadów. Brudna szybka może znacznie zmniejszyć pole widzenia i wpłynąć na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Specjalne środki do czyszczenia gogli i wizjerów pomagają w usunięciu niepożądanych zabrudzeń. Możemy także skorzystać z preparatów zapobiegających parowaniu. Dla zachowaniu komfortu i higieny użytkowania powinniśmy również pamiętać o pielęgnacji kasku wewnątrz. Część wyściółki jest wyjmowana i można wygodnie uprać ją w pralce, pozostałe elementy czyścimy domowymi sposobami lub przeznaczonymi do tego celu preparatami.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki