Kawiarniane Scrabble

Jak można spędzić popołudnie w niehandlową , pogodną niedzielę? Spacer, rowerowa przejażdżka – i owszem. Jednak miłośnicy umysłowych rozrywek 15 kwietnia skorzystali z okazji, aby rozerwać się, uczestnicząc w Kawiarnianym Turnieju Scrabble.

REKLAMA

Klub Bistro Cafe „Ponad. To” umożliwił 28 jaworznianom rozegranie między sobą 4 rund słownych potyczek. Organizatorem turnieju był Klub MCKiS Podłęże., który ufundował puchary dla zdobywców podium. O pulę nagród zadbali sami uczestnicy, którzy zamiast wpisowego na turniej przynieśli ze sobą książkę.
Jest to bardzo pomysłowa forma wymiany już przeczytanych pozycji na inne, a zarazem forma nagrodzenia każdego gracza za udział w turnieju. Poziom rozgrywek był bardzo zróżnicowany, gdyż wśród uczestników znaleźli się zarówno wprawieni w bojach gracze, jak i domorośli debiutanci. Niemniej jednak rozgrywki przebiegały w sympatycznej i rozluźnionej atmosferze. Choć turniej sędziowany był przez prawdziwego sędziego Polskiej Federacji Scrabble – zaprzyjaźnionego Macieja Śliwę, to zawodnicy traktowali się po przyjacielsku. Na podium znaleźli się : Sławomir Wiśniowski – I miejsce, Arkadiusz Łydka – II miejsce, Andrzej Zając – III miejsce. Za najdroższy ruch statuetkę otrzymał Leszek Kilian uzyskując 101 punktów w słowie „ krojczej ”.

Jarosław Gałecki

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki