REKLAMA

Ryszard Jarnot był wieloletnim trenerem drużyny Górnika, a następnie Janiny Libiąż. Wychowawcą wielu wspaniałych pięściarzy, odnoszących sukcesy na arenie krajowej podczas turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych. Tradycje pięściarskie w tej miejscowości kontynuuje obecnie klub sportowy “Akademia Bokserska Libiąż”, który po raz drugi był organizatorem Memoriału Ryszarda Jarnota. Tym razem do rywalizacji o cenne trofea stanęli pięściarze z 23 ośrodków, w tym trzech jaworznickich klubów – Jawor Team, Akademia Roberta Gortata oraz GujaKan Jaworzno.

Dwunastoletni Patryk “Gonzo” Ficoń, na co dzień trenujący polskie Jiujutsu (Guja Jiujutsu) w Centrum Mistrzostwa Sportowego “GujKan” w Jaworznie zwyciężył w kategorii wagowej -52kg kadetów. Stosunkiem głosów 3:0 “Gonzo” pokonał trzy lata starszego Andrzeja Szydłowskiego z Ring Bielsko Biała.

Ficoń jest najmłodszym w kraju zawodnikiem, który w wieku 11 lat stoczył pierwszą oficjalną walkę bokserską. Jaworznianin, który specjalizuje się w Sport Jiujutsu jest też aktualnym mistrzem Śląska w zapasach, czołowym zawodnikiem judo na Śląsku, wicemistrzem Polski w kickboxingu, niepokonanym zawodnikiem w brazylijskim jiu-jitsu, JJIF ju-jitsu, grappling i No Gi (walka bez kimon) w swojej kategorii wiekowej. Posiadając wszechstronne przygotowanie walczy także w karate i przygotowuje się do startów w sambo, wushu/kungfu a nawet w sumo. Już w najbliższy weekend “Gonzo” wystąpi w turnieju International Judo League, który odbędzie się Bytomiu. Z kolei za dwa tygodnie wraz z kolegami z Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu będzie walczył o tytuł mistrza Śląska w zapasach w stylu wolnym.

Niewątpliwie współautorami licznych sukcesów wychowanków Centrum Mistrzostwa Sportowego GujaKan w Jaworznie są trenerzy. Tomasz Guja i Krzysztof Bubak dużo uwagi i czasu poświęcają kadrowiczom trenującym 4-5 razy w tygodniu. W soboty i niedziele wojownicy Jiujutsu uczestniczą w zawodach sportowych. Na 2018 rok zaplanowano przeszło pięćdziesiąt startów, a więc więcej niż weekendów w roku. Niestety wysiłków tych nie dostrzegają władze miasta i osoby odpowiedzialne za przyznanie środków na wsparcie rozwoju sportu w Jaworznie.

KariMilewska

Nabór dzieci (4-12 lat) do licznych sekcji Centrum Mistrzostwa Sportowego “GujaKan” w Jaworznie – Tel. 505 444 000

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki