Sportowiec Roku 2017 – podsumowanie

REKLAMA

Spośród sportowców reprezentujących miasto Jaworzno redaktorzy, często zasięgając opinii u trenerów, wybrali 38 zawodników

Jaworznianie na ulubionego sportowca oddali 1770 głosów, z czego 621 za pośrednictwem sms oraz 1149 przy pomocy kuponów drukowanych w kolejnych wydaniach tygodnika CT. 

Finałową dziesiątkę zaprosiliśmy na uroczystą galę, która odbyła się w hali Via Sport na Osiedlu Stałym. Sportowcy stawili się z rodzinami i przyjaciółmi. Na gali nie mogło brakować trenerów, osobistości polskiego sportu. Pojawili się również sponsorzy oraz darczyńcy, bez których plebiscyt nie mógłby się odbyć. Na rozpoczęcie wystąpiły dzieci z pokazem sztuk walki Ju-Jitsu. Pod pilnym okiem trenera Łukasza Proksy przyszli mistrzowie przygotowali przesympatyczny pokaz. Wielkie uznanie zdobył też Paweł Nowak, który pokazał zaledwie ułamek swoich umiejętności w żąglerce popularną „Zośką”. Podczas ogłaszania kolejnych miejsc panowały wielkie emocje. Każdy finalista został obdarowany nagrodą, a te wręczane były często przez samych darczyńców.

W finałowej dziesiątce poszczególne miejsca zajęli:
miejsce 10. Paweł Nowak – footbag
oraz nagroda specjalna za „Odkrycie Roku 2017”

miejsce 9. Daria Nowak oraz Wojciech Kuźma – szkoła tańca Sukces
miejsce 8. Harwankowski Dominik – boks Jawor Team
miejsce 7. Hanna Kałuża – sztuki walki Satori
miejsce 6. Dawid Ziomek „Ziomal” – freestyle
miesce 5. Marcin Szczyrzyca – scrabble MCKiS Jaworzno
miejsce 4. Dominik Jastrząb – bilard UKS Fair Play

miejsce 3. Igor Musiał – szach MCKiS Jaworzno ( 277 głosów )
miejsce 2. Smalcerz Karolina – lekkoatletyka MCKiS Jaworzno ( 313 głosów )

Najpopularniejszym Sportowcem Roku 2017 została Joanna Witosińska (352 głosy)Joanna Witosińska swoją przygodę z jeździectwem zaczęła 8 lat temu. Zaczęło się od prezentu w postaci karnetu na jazdy rekreacyjne konno. Dziś Asia ma swoje dwa konie: klacz Saharę i wałacha Nimbusa, na których trenuje i z którymi się przyjaźni. Startują w trzech konkurencjach jeździeckich: skoki, ujeżdżenia i cross. W 2017 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Małopolski w WKKW w Facimiechu oraz srebrny medal Mistrzostw Śląska i Opolszczyzny Seniorów w WKKW w Mosznej a także zajęła II miejsce w zawodach krajowych WKKW w klasie CNC1*.

Wywiad z Joanną Witosińską

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ