Orzechy nazywane są powszechnie „pokarmem dla intelektualistów”

Mówi się, że ich regularna konsumpcja może zwiększać poziom inteligencji.

Zdrowe też są dla układu krążenia. Czy można zatem jeść je do woli? A może trzeba kontrolować ich spożycie?

9 marca 2018 roku uczniowie klasy I b TG Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Królowej Jadwigi w Jaworznie zmierzyli się z orzechami i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Przygotowywali dania z orzechów w potrawach na słodko, słono i ostro.

Będąc na plaży często słyszeliśmy: ORZESZKI W KARMELU!, ORZESZKI W KARMELU!

I jednym z dań były właśnie te słynne karmelizowane orzechy znad polskiego Bałtyku, tylko że wykonane przez naszych uczniów. Z kolei torcik czekoladowo-orzechowy wywołał u nas fale radości, a trufle z orzechami przypomniały nam smaki z dzieciństwa.

Swoje miejsce w potrawach z orzechów zajęły również roladki z kurczaka w sosie pomidorowo-bazyliowym oraz szparagi z malinami, ozdobione orzechami włoskimi i parmezanem.

Kolejne już warsztaty kulinarne w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach udowodniły, że nasi uczniowie, będąc nawet na początku nauki w zawodzie technika żywienia i usług gastronomicznych, potrafią wyczarować znakomite potrawy, a przy tym świetnie się bawić.

Święta tuż tuż! Dlatego też uczniowie i nauczyciele ZSP 4 mają zaszczyt serdecznie Państwa zaprosić na cykliczny kiermasz świąteczny 24 marca, na którym, mamy nadzieję, przyprawimy Państwa o kulinarny zawrót głowy.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki