Najpopularnieszy Sportowiec Roku 2017 – Joanna Witosińska

Od dzieciństwa interesuje się sportem, jej ukochane zwierzęta to konie. Joanna Witosińska najpopularniejszym Sportowcem Roku 2017.

REKLAMA

Czym jest sport dla współczesnego sportowca? Z pewnością dążeniem do spełniania marzeń, które jednocześnie uczy dystansu do samego siebie, dyscypliny, pokory do życia oraz szacunku do przeciwnika. Sport przewartościowuje, pokazując co w rzeczy samej jest istotne, a co nieważne.
Sport jest bardzo istotnym elementem naszej codzienności i zdecydowanie można nazwać go „nauczycielem życia”. Nigdy nie jest za późno, aby podjąć jakąkolwiek aktywność fizyczną, która może nie tylko poprawić naszą wydolność, ale również zmienić nasze postrzeganie świata i odmienić życie. Nagrodą dla sportowca są punkty, medale oraz puchary zdobywane podczas różnych turniejów, mistrzostw. Nagrodą jest też uznanie wśród znajomych, rodziny, wśród mieszkańców miasta. Zatem plebiscyt organizowany przez portal jaw.pl, gazetę CT oraz telewizję Dla Ciebie jest pewnego rodzaju pieczęcią, wisienką na torcie.

Spośród sportowców reprezentujących miasto Jaworzno redaktorzy, często zasięgając opinii u trenerów, wybrali 38 zawodników. Jaworznianie na ulubionego sportowca oddali 1770 głosów, z czego 621 za pośrednictwem sms oraz 1149 przy pomocy kuponów drukowanych w kolejnych wydaniach tygodnika CT. Finałową dziesiątkę zaprosiliśmy na uroczystą galę, która odbyła się w hali Via Sport na Osiedlu Stałym. Sportowcy stawili się z rodzinami i przyjaciółmi. Na gali nie mogło brakować trenerów, osobistości polskiego sportu. Pojawili się również sponsorzy oraz darczyńcy, bez których plebiscyt nie mógłby się odbyć. Na rozpoczęcie wystąpiły dzieci z pokazem sztuk walki Ju-Jitsu. Pod pilnym okiem trenera Łukasza Proksy przyszli mistrzowie przygotowali przesympatyczny pokaz. Wielkie uznanie zdobył też Paweł Nowak, który pokazał zaledwie ułamek swoich umiejętności w żąglerce popularną „Zośką”. Podczas ogłaszania kolejnych miejsc panowały wielkie emocje. Każdy finalista został obdarowany nagrodą, a te wręczane były często przez samych darczyńców.

W finałowej dziesiątce poszczególne miejsca zajęli:
miejsce 10. Paweł Nowak – footbag
oraz nagroda specjalna za „Odkrycie Roku 2017”

miejsce 9. Daria Nowak oraz Wojciech Kuźma – szkoła tańca Sukces
miejsce 8. Harwankowski Dominik – boks Jawor Team
miejsce 7. Hanna Kałuża – sztuki walki Satori
miejsce 6. Dawid Ziomek „Ziomal” – freestyle
miesce 5. Marcin Szczyrzyca – scrabble MCKiS Jaworzno
miejsce 4. Dominik Jastrząb – bilard UKS Fair Play

miejsce 3. Igor Musiał – szach MCKiS Jaworzno ( 277 głosów )
miejsce 2. Smalcerz Karolina – lekkoatletyka MCKiS Jaworzno ( 313 głosów )

Najpopularniejszym Sportowcem Roku 2017 została Joanna Witosińska (352 głosy)Joanna Witosińska swoją przygodę z jeździectwem zaczęła 8 lat temu. Zaczęło się od prezentu w postaci karnetu na jazdy rekreacyjne konno. Dziś Asia ma swoje dwa konie: klacz Saharę i wałacha Nimbusa, na których trenuje i z którymi się przyjaźni. Startują w trzech konkurencjach jeździeckich: skoki, ujeżdżenia i cross. W 2017 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Małopolski w WKKW w Facimiechu oraz srebrny medal Mistrzostw Śląska i Opolszczyzny Seniorów w WKKW w Mosznej a także zajęła II miejsce w zawodach krajowych WKKW w klasie CNC1*.

Marszałek Województwa Śląskiego – pan Wojciech Saługa wystosował dla wszystkich finalistów listy gratulacyjne oraz ufundował upominki w postaci albumu o Stadionie Śląskim.

Organizatorzy plebiscytu pragną jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim sportowcom, ich rodzinom i trenerom. Pragną podziękować też sponsorom, którzy oferowali nagrody o łącznej kwocie  7 tys.  Bez wsparcia ze strony darczyńców nie udałoby się zorganizować wspaniałej imprezy sportowej, a sponsorami byli:

Via Sport
Poseł na sejm RP Paweł Bańkowski
Sklep Jubilerski Wiesław Pieczonka
Anka Woźniak – Certyfikowany coach kryzysowy z akredytacją Polskiego Towarzystwa Coachingu Kryzysowego
Butik La Meri
Dariusz Golik fotografia
Perfumerie Douglas
Uzdrowisko Goczałkowice Zdrój
Firma Cargo
Patrycja Kłósek – dietetyczka
Koral Plus
Agropak
Auto Banasik
Jaworznicka Izba Gospodarcza
Henryk Grabowski
Teresa Kondoszek
Energo Kotły Dariusz Bania
Hair Salon Beata Kirker
Club Corner
Hotel Trojak
Ferryt
Cukiernia Jumbo
Bukieciarnia Jaworzno Katarzyna Malik

Jeszcze raz dziękujemy. Już za rok kolejna edycja plebiscytu Najpopularniejszego Sportowca Roku, a w najbliższych wydaniach gazety CT przybliżymy państwu sylwetki finałowej dziesiątki.

Jarosław Gałecki

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki