REKLAMA

Pozostawienie samochodu na parkingu zlokalizowanym przy lotnisku jest całkowicie bezpieczne i nie da się ukryć, komfortowe. Warto jednak odpowiednio wcześniej zapoznać się z procedurami, jakie obowiązują w takim miejscu.

Co warto wiedzieć pozostawiając auto na parkingu?

Dotarcie na lotnisko często powoduje wiele problemów, zwłaszcza jeśli zamawia się w tym celu taksówkę. Ciężkie bagaże i przymus dotarcia na określoną godzinę może spowodować wiele niepotrzebnego stresu, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie do tego celu własnego samochodu, który bez problemu można pozostawić na parkingu. Warto wcześniej sprawdzić kilka związanych z tym kwestii.

Rezerwacja miejsca parkingowego

Jest ona bardzo ważna, gdyż parking pomieści tylko określoną liczbę pojazdów. W okresie letnim, świątecznym czy w czasie długich weekendów ruch w takim miejscu jest duży. Nie mając zarezerwowanego wcześniej miejsca może okazać się że nie będzie możliwości pozostawienia na nim auta, co może być dużym problemem, zwłaszcza gdy podróż ma trwać kilka dni. Rezerwacji można dokonać telefonicznie, bądź przez formularz, który każdy odnajdzie na odlotowyparking.pl. W sytuacji rezerwacji online należy sprawdzić, czy zostało dostarczone potwierdzenie, jeśli nie, koniecznie należy skontaktować się z obsługą parkingu.

W jaki sposób zapłacić?

Na większości parkingów opłata musi zostać uiszczona gotówką, choć zależy to od miejsca. Ten fakt dobrze jest też sprawdzić wcześniej by nie okazało się że brak jest gotówki na taki cel a karty nie są respektowane. Oczywiście opłaty nie należy dokonywać wcześniej, lecz w dniu, w którym auto zostanie pozostawione na parkingu.

Ile kosztuje parking?

Cena pozostawienia samochodu jest uzależniona od tego ile dni będzie stał na nim. Nie są to jednak wygórowane sumy, nawet jeśli zapowiada się postój długoterminowy. Co ważne w takim miejscu, w zależności od potrzeb można zostawić auto zarówno na jedną dobre, jak i na kilkanaście dni.

Poziom bezpieczeństwa

Parkingi przy lotnisku zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, więc bez obaw można pozostawić na nich swój pojazd. Oczywiście nie zaszkodzi wcześniej sprawdzić, czy teren jest ogrodzony, czy znajduje się na nich całodobowy monitoring oraz dodatkowo bezpieczeństwa pilnuje firma ochroniarska.

Transport na lotnisko

Pozostawiając auto na parkingu można liczyć na transport na lotnisko. Nie jest to usługa odpłatna, związane z tym koszty są już wliczone w opłatę parkingową.

Odbiór z lotniska

Z tym również nie ma najmniejszego problemu. Po przylocie wystarczy jedynie odebrać swój bagaż i zadzwonić pod podany wcześniej numer. Po wcześniejszym umówieniu się z kierowcą podstawi on samochód pod wskazane miejsce i odwiezie na parking.

Pomoc przy samochodzie

Pojazd, który długo stał na parkingu może mieć rozładowany akumulator, nie jest to jednak problem. Obsługa parkingu chętnie przyjdzie z pomocą w takich sytuacjach, wiec nie należy martwic się na zapas.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki