Harwankowski i Tandecki z medalami bokserskich Mistrzostw Polski

Bokserskie Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Ciechocinek 2018 za nami.

REKLAMA

W zawodach startowało 138 zawodników z 81 klubów. W drodze eliminacji z Jaworznickiego Klubu Bokserskiego „Jawor” Team do mistrzostw zakwalifikowało się dwóch zawodników.

W kategorii 52kg Patryk Tandecki oraz Dominik Harwankowski w wadze 56kg.

Wymieniona dwójka przywiozła do Jaworzna dwa medale. Patryk Tandecki srebrny i tytuł V-ce Mistrza Polski, Dominik Harwankowski medal złoty i tytuł Mistrza Polski. O ile popularny Harwan przed wyjazdem nie ukrywał, że jedzie po swoje i chce zdobyć piąty już tytuł Mistrza Polski w swojej karierze pięściarskiej, to srebro Tandeckiego jest bardzo przyjemną niespodzianką.

Obydwaj zawodnicy w swoich występach zaprezentowali się znakomicie

Tandecki rozpoczął swój występ w Ciechocinku od szybkiej wygranej w I rundzie przez RSC z Rafałem Gromko KS Cristal Pruszynka Białystok. Kolejne dwa pojedynki Tandecki wygrywa werdyktami punktowymi, w ćwierćfinale 5:0 z Dawidem Dziuwe UKS Kontra Elbląg, oraz w półfinale 3:2 z zawodnikiem Bydgoskiego Zawiszy Robertem Zakharyanem.

Szczególnie należy pochwalić Tandeckiego za świetną postawę w pojedynku półfinałowym, gdzie dał popis walki w dystansie. Przez pierwsze dwie rundy był nieuchwytny dla swojego rywala. Należy dodać, że już w pierwszym dniu mistrzostw Patryk Tandecki nabawił się przeziębienia i przez cały turniej
walczył z temperaturą i suchym kaszlem. Trzy pierwsze pojedynki nadszarpnęły stan jego kondycji i już finał po prostu był słabszym występem. Choroba nie pozwoliła Patrykowi zaprezentować się w należytej formie w tej walce, był słabszy od swojego rywala i pojedynek przegrał. Niemniej jednak wielkie brawa za bardzo ambitną postawę i tytuł V-ce Mistrza Polski.
Jeśli chodzi o występ Dominika Harwankowskiego to można to tylko określić Wielka Gwiazda turnieju. Harwan stoczył 4 świetne walki prezentując w nich nienaganną technikę, zmiany pozycji w potrzebie zaskoczenia rywala, jak również wysokie tempo prowadzenia walki. Od tego zawodnika takiej postawy wymaga trener klubowy Arkadiusz Małek, jak również trener kadry PZB Jarosław Przygoda, który bacznie obserwował wszystkie pojedynki Harwana w Ciechocinku pod kątem jego występów w Mistrzostwach Europy we Włoszech w kwietniu 2018r. Dominik Harwankowski już dwukrotnie reprezentował barwy narodowe w Mistrzostwach Europy w roku 2016 i 2017. W 2017 roku zdobył V miejsce w wadze 52kg. Nie ukrywa również że trzeci start w tak ważnej imprezie to w myśl przysłowia: „do trzech razy sztuka” i upragniony medal przywiezie do Jaworzna. Sympatycy JKB „Jawor” Teamu i talentu Harwana zaciskają kciuki i mocno tego Harwanowi życzą.

Jeszcze jedna bardzo miła wiadomość: w punktacji klubowej na 81 startujących klubów JKB Jawor Team zajął 4 miejsce, natomiast jeżeli chodzi o punktację medalową JKB  Jawor Team zajął II miejsce wśród 81 klubów z całej Polski.

info/foto: JKB Jawor Team

- REKLAMA - Zewnętrzne linki