REKLAMA

Dekoracje do pokoju dziennego – praktyczne porady

Pokój dzienny to serce domu, najważniejszy jego element. Dlaczego? Tutaj bowiem wszyscy członkowie rodziny spotykają się zwykle wieczorową porą, żeby odpoczywać, zrelaksować się oraz zdać relacje z całego dnia. Tutaj także zapraszamy gości, tu oglądamy telewizję, gramy w gry planszowe, rozmawiamy. Zwie się to pomieszczenie niekiedy również pokojem gościnnym, salonem bądź też dużym pokojem. To, w jaki sposób owo wnętrze jest urządzone, w dużej mierze decyduje o tym, czy dobrze nam się tu wypoczywa czy też niekoniecznie.

Proste meble, ozdoby na bogato – pomysł aranżacyjny

Bardzo dobrym rozwiązaniem (zwłaszcza w przypadku pokoju dziennego sporych rozmiarów) jest połączenie prostoty umeblowania oraz rzucających się w oczy dekoracji. Pozwala to przede wszystkim na stylowe urządzenie owej przestrzeni niewielkim kosztem (wszak nie od dziś wiadomo ze meble są droższe od ozdób), jednocześnie sprawia, że w pomieszczeniu świetnie można się zrelaksować. Jakie dekoracje są godne uwagi? Jeśli chodzi o ściany, świetnie sprawdzi się chociażby gustowna fototapeta. Jednak nie możemy pomijać milczeniem także kwestii innych dekoracji, bardzo dobre będą bowiem chociażby parawany pokojowe (fototap.pl/tapety), dzięki którym możemy od siebie oddzielić różne strefy danej przestrzeni. Na przykład kiedy chcemy, by jeden zakątek pokoju dziennego służył wypoczynkowi, inni natomiast miał charakter bardziej reprezentacyjny, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten rodzaj przenośnego mebla zastosować i cieszyć się z szeregu zalet, jakie takie rozwiązanie przynosi.

Ile to kosztuje?

Mogłoby się wydawać, że parawany pokojowe będą się wiązały z wysokimi cenami (na przykład rzędu kilku tysięcy złotych, wszak jest to  pomysł szalenie innowacyjny i bardzo interesujący), na szczęście jednak nie ma to nic wspólnego z prawdą. Okazuje się bowiem, że ten genialny element dekoracyjny można zafundować sobie już za nieco ponad 400 złotych. Jest on w stanie zmienić wręcz nie do poznania nawet dość nudny, urządzony z prostotą czy nieciekawy do tej pory pokój dzienny. To świetna wiadomość dla wszystkich miłośników designu na poziomie światowym!

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki