Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się dystrybucją sprzętu jakim są koparki. Jednak nie każda z nich dysponuje odpowiednim doświadczeniem oraz nie zawsze prezentowana przez nie jakość jest wystarczająca by klienci mogli obdarzyć je swoim konsumenckim zaufaniem. W przypadku firmy Atlas, sprawa ta ma się zupełnie inaczej. W niniejszym artykule pragniemy zapoznać naszych potencjalnych kupców z naszą działalnością oraz jej efektami.

Czym zajmuje się firma Atlas i jakiego typu sprzęt posiada ona w swojej ofercie?

REKLAMA

ATLAS Poland jest dealerem sprzętu marek takich jak Atlas, Atlas Weyhausen, Ing, Sany, Bonfiglioli, Tana, Yanmar, a także Wilinald, który posiada ich autoryzację. Firma jest obecna na polskim rynku od 2002 roku i na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zdobyła ogromne ilości potrzebnego doświadczenia. Nasze oddziały oraz punkty serwisu sprzętu można odnaleźć na terytorium całej Polski, nigdy nie pozostawiamy naszych klientów bez odpowiedniej opieki i zawsze dokładamy wszelkich starań aby pomóc im w każdej trudnej dla nich sytuacji. Postępujemy tak ponieważ wierzymy, że wpływa to bezpośrednio na prezentowany przez nasz wizerunek, a zależy nam aby był on nienaganny w oczach konsumenta. 

Nasi pracownicy starają się utrzymywać dobre warunki współpracy z cieszącymi się najlepszymi opiniami przedsiębiorstwami zajmującymi się różnorakimi branżami oraz zawsze pomaga rozwiązywać wszelkiego rodzaju trudności, które wynikają z różnych powodów w funkcjonowaniu na co dzień. 

W ofercie posiadamy kompleksowe rozwiązania. Wśród nich swoje miejsce zajmują kwestie takie jak:

 • pomoc we właściwym wyborze maszyn;

 • ponoszenie odpowiedzialności za obsługę  techniczną naszych maszyn;

 • zapewnienie klientom pomocy w zakresie najlepszego doboru możliwości finansowania projektu.

Nasza oferta zawiera w sobie możliwość korzystania między innymi z maszynerii takiej jak:

 • profesjonalne maszyny przemysłowe służące do przeładunku;

 • dwudrogowe maszyny, które znajdują swoje zastosowanie w kolejnictwie;

 • paczkarki złomu;

 • maszyny służące do napowietrzania kompostu;

 • prasonożyce;

 • strzępiarki;

 • rębaki;

 • rozdrabniacze;

 • ładowarki kołowe;

 • przesiewacze

 • kompaktory;

 • koparki kołowe;

 • koparki gąsienicowe;

 • oraz minikoparki.

Nasz asortyment jest niezwykle szeroki co umożliwia klientom idealny dobór sprzętu. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić naszą ofertę z zakresu posiadanych przez nas koparek.

Koparki dwudrogowe, które prezentujemy w swojej ofercie.

Firma Atlas jest odpowiedzialna za wyprodukowanie pierwszej na świecie koparki dwudrogowej, co wpływa bez cienia wątpliwości na fakt, że producent jest jest niekwestionowanym pionierem w tym zakresie. Nadaje mu to także tytuł lidera i nie zapowiada się raczej aby możliwym było by firma spadła ze swojej dotychczasowej pozycji. 

Najważniejszym zagadnieniem, które dotyczy koparek dwudrogowych jest kwestia zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas wykonywanej pracy na torach. Bardzo istotną kwestię stanowi fakt, aby przeprowadzane prace w żaden sposób nie stały w sprzeczności ze znajdującymi się w pobliżu torami oraz resztą infrastruktury kolei. Całość tej maszynerii jest zmuszona do tego aby spełniać mnóstwo norm dotyczących bezpieczeństwa i dawać tym samym gwarancję swojej niezawodności.

Jako firma Atlas ogromną uwagę przywiązujemy do bezpieczeństwa osób pracujących przy użyciu maszyn z naszej oferty. Zależy nam aby z pomocą naszych sprzętów wykonywane zajęcia przebiegały w komfortowej atmosferze oraz pozwalały na maksymalną wydajność wykonywanej pracy. 

W koparkach dwudrogowych produkowanych przez Altas wykorzystywany jest system o nazwie Carsy, który gwarantuje całkowite zoptymalizowanie docisku kół do szyn. Proces ten uzależniony jest od sterowania elektronicznego, które musi znajdować się pod ciągłą kontrolą. W razie takiej potrzeby, siłę docisku można korygować w odpowiedni sposób. 

Możliwość niezależnego od siebie sterowania przednimi oraz tylnymi kołami szynowymi sprawia, że maszyna jest zdolna do łatwego wkoleja się w tor, a także do tego, że przejazdy przez segmenty sterowania jej ruchem podczas gdy znajduje się ona na torowisku są bardzo stabilne. Po włączeniu trybu jazdy, łapy podporowe podnoszą się w sposób automatyczny, jest to bezpośrednio związane z kwestią zupełnego wykluczenia możliwości zniszczenia podkładów, a także reszty składowych torów. Wspomniane wcześniej łapy odpowiedzialne są za blokowanie ewentualnej możliwości obsunięcia się kół szynowych z szyny. Aby zupełnie wyeliminować prawdopodobieństwo uszkodzenia trakcji kolejowej, a także wykluczyć kwestie kolizji z ruchem znajdującym się na pobliskim torze, koparki firmy Atlas zostały uposażone w elektroniczne utrudnienie zakresu swojego obrotu oraz wysokości. Każda z funkcji włącza się w sposób automatyczny chwilę po osiągnięciu wcześniej zaprogramowanego punktu końcowego. 

Jako ciekawostkę warto nadmienić, że Altas jako jedyny producent na naszym rodzimym rynku posiada w swojej ofercie koparkę dwudrogową 1604 ZW, którą Urząd Transportu Kolejowego (w skrócie: UTK) dopuścił do możliwości poruszania się po torach kolejowych. 

Atlas proponuje swoim klientom dwi różne typy koparki które oczywiście spełniają wszystkie niezbędne wymogi wynikające z ich konstrukcji zarówno jeśli chodzi o kolej niemiecką, czyli Deutsche Bahn jak i polską. Modele, o których mowa to:

 • 1404 ZW wyposażone w system Carsy albo z kołem ciernym, którego moc wynosi 96kW, masie zawierającej się w przedziale 17 – 20 ton promieniu obrotu 1575 mm lub 1700 mm (jest to ściśle uzależnione od od wielkości przeciwwagi).

 • 1604 ZW wyposażone w system Carsy o mocy 115kW oraz masie zawierającej się w przedziale 21 – 23 tony oraz promieniu obrotu 1750 mm lub 2000 mm.

Wyżej wymienione sprzęty w połączeniu z szerokim wyborem dedykowanych urządzeń takich jak:

 • głowice obrotowe;

 • głowice uchylno-obrotowe;

 • chwytaki;

 • agregaty służące do podbijania toru;

 • kosiarki;

 • a także maszyny, które przeznaczone są do wymiany podkładów

pozwalają na bardzo precyzyjne wykonanie wszelkich prac. Atlas proponuje konsumentom bardzo atrakcyjne rozwiązania, o wszechstronnych możliwościach dotyczących jego zastosowania. Jako firma zdajemy sobie sprawę z faktu, że podczas robót na torowisku niezbędne są mocne oraz niezawodne narzędzia i dlatego też tylko takie oferujemy naszym klientom. 

Żywotność maszyn oraz ich precyzyjność stanowią cechy, które zasługują na szczególną uwagę użytkownika. Silnik Deutz, który zamontowany jest w naszych koparkach dwudrogowych to gwarancja dużej mocy, nawet przy bardzo niskich obrotach o przykładowej wartości 1500r/pm. Zużycie paliwa znajduje się na jak najniższym poziomie, a emisja spalin jest zgodna z panującymi normami dyktowanymi przez Unię Europejską. Dobra hydraulika to kolejna nie podlegająca wątpliwości zaleta jaką prezentują maszyny Atlas. Układ hydrauliczny naszych koparek dwudrogowych to sprawdzone rozwiązanie o nazwie AWE4, które umożliwia wykonywanie w jednym czasie kilku czynności roboczych nie bacząc na obciążenie. Użytkownik koparki może w precyzyjny sposób dopasować pracę maszyny zgodnie z własnymi potrzebami. Procesowi temu podlegają między innymi szybkie cykle robocze oraz siła podnoszenia. Moc oraz napęd opisywanych koparek dwudrogowych umożliwia użycie ich także jako lokomotywy do wykonywania manewrów, ponieważ mogą one pociągnąć za sobą wagon, który waży nawet 40 ton i nie wymaga to użycia własnego układu hamulcowego, a z jego użyciem możliwe jest ciągnięcie przez nie wagonów o masie nawet 120 ton. 

Koparki kołowe w ofercie formy Atlas Poland.

Oprócz możliwości korzystania z wyżej opisanych koparek dwudrogowych, które znajdują się w naszym asortymencie, można także zapoznać się z prezentowaną przez nas ofertą koparek kołowych. 

Koparki kołowe znajdują swoje szerokie zastosowanie podczas różnego rodzaju prac wykonywanych w zakresie dotyczącym budownictwa , melioracji, a także wykopów. Używane są one także podczas prac ziemnych oraz drogowych. Nasza firma posiada koparki kołowe o wysokiej jakości, które charakteryzują się ogromną niezawodnością oraz są możliwe do zakupu w bardzo konkurencyjnych cenach. Nasze serwisy są dostępne na terenie całej Polski co sprawia, że nasi kliencie mogą liczyć na profesjonalną pomoc oraz obsługę praktycznie zawsze. 

Wśród najważniejszych cech, które dotyczą naszych koparek kołowych warto wymienić ich dużą siłę oraz moc, a także to, że kabina, w którą są wyposażone jest bardzo stabilną konstrukcją, która zapewnia idealną widoczność dla użytkownika podczas wykonywania jego pracy. Warto także wspomnieć, że koparki kołowe produkowane przez firmę Atlas są znane przede wszystkim ze swojej niezawodności oraz tego, że są to urządzenia bezawaryjne. Sterowanie tymi maszynami jest niezwykle proste i umożliwia precyzyjne dobranie parametrów pod kątem indywidualnych potrzeb użytkownika. Urządzenia te stanowią także bardzo ekonomiczne rozwiązanie ponieważ użytkowanie ich jest zwyczajnie bardzo oszczędne, a ich eksploatacja nie jest zbyt wymagająca dla portfela. Całość wymienionej charakterystyki z pewnością w pozytywny sposób wpływa na ocenę naszego sprzętu przez konsumenta. 

W swojej ofercie posiadamy między innymi koparkę kołową Atlas 1905, która na swoim wyposażeniu dysponuje ramieniem trójdzielnym, lampami roboczymi, możliwością korzystania z klimatyzacji, obwodem pod młotem, lemieszem, a także skrzynką na narzędzia oraz zupełnie nową pompą hydrauliczną. 

Minikoparki Atlas.

Istnieje także możliwość zakupu naszych minikoparek. Dysponujemy modelami takimi jak:

 • SANY SY18C;
 • SANY SY18C;
 • SANY SY18C;
 • YANMAR SV 18.

Najstarsze z proponowanych przez nas urządzeń zostały wyprodukowane w roku 2015, a więc one również stanowią sprzęt, któremu można całkowicie zaufać podczas pracy. Jako firma dokładamy największej ilości starań aby nasi klienci byli w pełni usatysfakcjonowani jakością prezentowanych przez nas usług. Z tego powodu przykładamy tak wielką wagę do kwestii bezpieczeństwa oraz niezawodności naszych maszyn. Praca jest bardziej wydajna gdy nie przysparza pracownikom żadnych zmartwień. 

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki