Medale dla Jaworzna

W miniony weekend jaworzniccy badmintoniści brali udział w Ogólnopolskim XIX Yonex Open Forever Young.  Do turnieju, który był rozgrywany w Suchedniowie zgłosiło się blisko 140 zawodników i zawodniczek z całego kraju.

REKLAMA

Klub Sportowy”WOLANT” reprezentowali Paulina Sztukowska oraz Dariusz Opatrzyk. Nasza zawodniczka w tych zawodach wystąpiła w dwóch grach. W grze singlowej w kat. 25+ zajęła 2 miejsce, zdobywając dla Jaworzna srebrny medal. Natomiast w grze mieszanej, wspólnie z Marcinem Rykałą z Sosnowca, po rozegraniu dwóch pojedynków, zakończyła rozgrywki na fazie grupowej. Nasz zawodnik, podobnie jak młodsza koleżanka, wystąpił w dwóch grach. W grze singlowej w kat. 35+ zajął 3 miejsce, zdobywając dla Jaworzna brązowy medal. Natomiast w grze mieszanej wspólnie z Justyną Herman ULKS Lotka gm. Olsztyn, po rozegraniu dwóch pojedynków, również zakończył rozgrywki na fazie grupowej.

Rozgrywki seniorów wchodzą powoli w decydującą fazę sezonu. Zawodnicy z całego kraju mają możliwość zdobycia punktów na jeszcze pięciu ogólnopolskich turniejach punktowanych. Nasz zawodnik zajmuje aktualnie 2 pozycję w klasyfikacji generalnej – gra mieszana w kat. 35+, co na dzień dzisiejszy daje bardzo dobrą pozycję wyjściową przed czerwcowymi Mistrzostwami Polski Seniorów, które odbędą się w tym roku w Sianowie k. Koszalina.

KS “WOLANT” zaprasza wszystkich sympatyków badmintona do wspólnych treningów.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki