REKLAMA


Trwa okres składanie rocznych zeznań podatkowych. Dlatego gorąco zachęcam Państwa do przekazania swojego 1% podatku dochodowego jaworznickim Organizacjom Pożytku Publicznego. Zostawmy te pieniądze w Jaworznie! To nic nie kosztuje.

Podczas gdy dla niektórych, sam fakt rozliczania jest przykrą koniecznością, o tyle dla innych może być jedyną szansą na dalszą pracę czy nawet przetrwanie. Przekazanie 1% swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego to łatwy, a zarazem bardzo skuteczny sposób, by pomóc potrzebującym. Rozliczając roczne zeznanie podatkowe warto pamiętać o organizacjach z naszego miasta i zadbać o to, by 1% podatku pozostał w Jaworznie.

Dzięki przekazaniu 1% można pomóc dzieciom z ubogich rodzin, osobom niepełnosprawnym, chorym na nowotwory, ale też organizacjom kulturalnym czy lokalnym klubom sportowym. W Jaworznie nie brak organizacji na które warto przekazać swój 1%, takich jak np.: Stowarzyszenie Homo-Homini im. Św. Brata Alberta, Stowarzyszenie Betlejem, Stowarzyszenie Rodzin na Rzecz Dzieci Sprawnych Inaczej czy Mój Czas dla Seniora im. Wandy i Józefa. Wykaz wszystkich organizacji z Jaworzna uprawnionych do otrzymania 1% łatwo można sprawdzić, choćby w internecie. Ustawa dopuszcza również pomoc konkretnym osobom do których adresujemy nasze wsparcie.

W Jaworznie łączna suma wsparcia z tzw. „procenta” wniosła (wg danych za rok 2014) ponad 1,6 mln zł. To naprawdę wielka kwota, która wciąż może „pracować” na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców. Warto zadbać o to by te pieniądze pozostały w Jaworznie.

Paweł Bańkowski

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki