REKLAMA

Od piątku do niedzieli kadrowicze Centrum Mistrzostwa Sportowego GujaKan w Jaworznie zdobywali doświadczenie w pięciu sportach walki, uczestnicząc w sparingach zapaśniczych, bokserskich, międzynarodowych zawodach judo, turniejach karate i kickboxingu. Wojownicy Guja Jiujutsu Team gościli w Myślenicach, Krakowie, Gliwicach i Brzeszczach.
W piątkowy wieczór wzięli udział w sparingach z zapaśnikami czołowych śląskich klubów, którzy przebywali na zimowym zgrupowaniu kadry w Myślenicach. Wśród rówieśników jaworznianie nie mieli sobie równych dlatego próbowali sił także w konfrontacji ze starszymi, doświadczonymi i wymagającymi sportowcami z Unii Racibórz i Siły Mysłowice. Udział w sparingach stanowił okazją do sprawdzenia formy przed Mistrzostwami Śląska w zapasach klasycznych, które odbędą już za dwa tygodnie w Rudzie Śląskiej. Wiadomo już, że nie będzie łatwo, gdyż wszyscy jaworznianie staną do walki ze starszymi utytułowanymi zapaśnikami, wśród których będą medaliści mistrzostw Polski. Zbierający dopiero doświadczenie w tej najstarszej olimpijskiej dyscyplinie sportu jaworznianie postawili sobie za cel zdobycie tytułu mistrza Polski w przyszłym roku bądź za dwa lata, tj. gdy będą w odpowiednim wieku. Obecnie pokonanie o dwa lata starszych i zdecydowanie bardziej doświadczonych atletów będzie raczej trudne.

Sparingi zapaśnicze (Myślenice 2018)

W sobotę kadrowicze jaworznickiego „GujaKan’u” zameldowali się w Krakowie by stanąć do rywalizacji w Międzynarodowym Turniej Judo w ramach International Judo League. W prestiżowej imprezie wystąpiło trzech jaworznian, z których każdy stoczył cztery emocjonujące pojedynki. Na najwyższym podium stanął Patryk „Gonzo” Ficoń, który w efektownym stylu zwyciężył czterech kolejnych rywali z Ukrainy, Zakopanego, Łodzi i Myślenic. Żaden z jego przeciwników nie wykonał choć jednej punktowanej akcji. Po raz kolejny „Gonzo” okazał się bezkonkurencyjny w kategorii wagowej do 55 kg. Wiktor „Dziki” Proksa przegrał tylko z Bartoszem Krawczykiem z UKS Judo Panda w Warszawie, który ostatecznie wygrał kategorię do 50 kg. „Dziki” pokonał przed upływem regulaminowego czasu walki trzech innych judoków i zdobył srebro. Najtrudniejsze zadanie miał jednak do wykonania Kacper „Baca” Kadłuczka. Dojeżdżający na treningi polskiego Jiujutsu aż z Grójca młody sportowiec trenuje pod okiem mistrza Guji dopiero dwa lata i choć już należy do elity klubu posiada mniejsze doświadczenie w judo niż pozostali kadrowicze Guja Jiujutsu Team. W Krakowie Kadłuczka znakomicie wykorzystał okazję do kontry. W ten sposób wygrał dwie pierwsze walki. Później jednak uległ Tymoteuszowi Żochowskiemu z Gdańska i zmuszony był walczyć o brąz w repasażach. W dogrywce “Baca” rzucił na wazari Vuk Jolića z Serbii, co pozwoliło mu stanąć na najniższym stopniu podium. Trzech zawodników Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu w prestiżowym turnieju judo i trzy medale.

International Judo Legaue ‘Kraków 2018

W niedzielę podopieczni Tomasza Guji również nie próżnowali. Boksujący w Gliwicach Wiktor „Dziki” Proksa, prowadzony przez trenera Krzysztofa Bubaka, zdominował w ringu trzech kolejnych pięściarzy z Cieszyna i Tychów. W tym czasie w Brzeszczach srebrny medal w turnieju Oyama Kyokushin karate wywalczył Patryk Ficoń. Tego samego dnia złote medale w Lidze Kickboxingu zdobyli: Karolina Wójcik i Patryk „Gonzo” Ficoń. Impreza przeprowadzona została pod auspicjami Polskiego Związku Kickboxingu.

Karolina Wójcik (Liga Kickboxingu ‘Brzeszcze 2018)

W 2018 roku wojownicy Guja Jiujutsu Team z Jaworzna mają w planach starty w blisko 60 ogólnopolskich turniejach judo, zapasów, kickboxingu, boksu, ju-jitsu, wushu, sambo, karate, grappling, brazylijskim jiu-jitsu, no gi i oczywiście Sport Jiujutsu, w którym dopuszcza się stosowanie niemal wszystkich technik walki wręcz. Zaprawieni w walkach jaworznianie myślą także o udziale w imprezach Polskiego Związku Sumo. Początkiem sierpnia wystartują w kolejnych Światowych Igrzyskach Sztuk Walki.

Niestety w roku 2018 klub sportowy ma otrzymać z miasta dotację w wysokości zaledwie 5.000,00 zł, tj. najniższą wśród wszystkich organizacji sportowych w Jaworznie. Trudno zatem będzie zrealizować ambitne plany przy takim wsparciu.

K. Milewska

 

Informacje na temat zajęć sportowych dla dzieci (4-12 lat) w Centrum Mistrzostwa Sportowego GujaKan w Jaworznie: tel. 505 444 000

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki