O profilaktyce raka piersi w Trzech Bramach

Jaworznickie Zrzeszenie Amazonek Szansa”, Katarzyna Stachowicz – inicjatorka akcji Pokonaj Raka Piersi” oraz poseł Paweł Bańkowski zaprosili do rozmowy na temat profilaktyki raka piersi.

REKLAMA

To właśnie rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet.

Od lat 70. notowano na całym świecie wzrost zachorowań na tę chorobę i tendencja ta utrzymywała się do lat 90. Zjawisko to mogło być spowodowane zarówno zmianami stylu życia kobiet w krajach zachodnich, jak i wzrostem wykrywalności raka.

organizatorzy spotkania: Katarzyna Stachowicz, Paweł Bańkowski

Temat profilaktyki, choć często poruszany w mediach czy lekarskich gabinetach, wciąż pozostaje bez echa w wielu środowiskach kobiet. Czas to zmienić.
Celem akcji „Pokonaj Raka Piersi” jest wsparcie kobiet oraz podjęcie aktywnych działań mających na celu uznanie zabiegu profilaktycznej, podskórnej mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją jako świadczenia gwarantowanego, refundowanego przez NFZ dla kobiet obciążonych mutacją genu BRCA1Jaworznickie Stowarzyszenie Amazonek „Szansa” pomaga kobietom odzyskać swoje ja. Nie tylko wspiera, ale łączy kobiety we wspólnej walce, ze wspólnym wrogiem – nowotworem.

Temat raka piersi nie może być marginalizowany. Musimy w sposób otwarty motywować kobiety do działania. Musimy motywować kobiety do świadomego dbania o własne zdrowie.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki