Klub robótek ręcznych

Do świąt Wielkiejnocy jeszcze ponad miesiąc, a słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jaworznie już przygotowują świąteczne ozdoby.

REKLAMA

Cykliczne spotkania Klubu rękodzieła odbywają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zazwyczaj, każda z pań wykonuje indywidualnie swoje prace. Dziś wszystkie wspólnie przygotowują się do świąt.

Taki ręcznie robiony prezent ma wielką wartość. Uczestniczki klubu zdradzają, że w momencie przygotowania ozdób już wiedza dla kogo one będą przeznaczone. O tej osobie właśnie myślą podczas jej przygotowania.

Takie spotykanie wywodzi się z tradycji. Kiedyś, gdy nie było współczesnych możliwości komunikacji. Takie spotkania były jedyna okazja do wymiany poglądów, przepisów czy nawet plotek. Dziś aktywne Panie również zachwalają takie formy spędzania czasu.

Narzekają tylko, ze dzień jest za krótki, bo po klubie rękodzieła muszą pędzić na kolejne zajęcia w ramach uniwersytetu. To albo gimnastyka, albo taniec, albo wystawa czy kurs angielskiego i komputerów.

Jak widać w takich czasach współczesny senior to osoba z wielkim zapałem, wielką radością i chęcią do życia, której większość młodych może tylko pozazdrościć.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki