W Polsce posiadamy kilka strategicznych lotnisk, z których możemy dostać się niemal do każdego miejsca na świecie. Rozwijające się połączenia, umowy z nowymi przewoźnikami sprawiają, że i my chętniej chcemy kupić bilet lotniczy i ruszyć w wir przygody i odkrywania nowych rzeczy. Niestety problem robi się, gdy lotnisko jest oddalone od naszego miejsca zamieszkania, co nie jest takie trudne. Choć mamy wiele takich miejsc w Polsce, to Szczecin, Radom czy Bydgoszcz pełnią raczej funkcję reprezentacyjną na mapie, bo próżno u nich szukać innych połączeń, jak te robione przez tanie linie lotnicze i dostępne na każdym innym lotnisku.

Gdy droga jest daleka, a pragnienie wielkie

REKLAMA

Dla wielu osób podróż nawet 400-500 kilometrów w stronę lotniska, nie stanowi żadnego problemu, jeżeli tylko połączenie spełnia kilka ważnych warunków! Przede wszystkim, bilety były w bardzo okazyjnej cenie, przez co cena dojazdu do tego miejsca nie będzie droższe, niż bilet kupiony w bliższym naszemu miejscu zamieszkania porcie lotniczym. Kolejnym warunkiem jest komfortowe połączenie, unikanie przesiadek lub takie, które nie każą nam zbyt długo oczekiwać na kolejny lot. Jest to bardzo istotne, ponieważ nie tracimy niepotrzebnie czasu, który możemy później wykorzystać na zwiedzanie czy też odpoczynek, a tak to zmęczeni, próbujemy się przespać na plastikowych krzesełkach… Chyba nikt tego nie lubi, prawda?

Tutaj powstaje podstawowe pytanie – jak przygotować się do bliższej lub dalszej podróży samochodem do portu lotniczego? Podążaj naszymi wskazówkami, a nie popełnisz żadnego błędu!

Zaplanuj dokładnie podróż – nie ryzykuj, wyjeżdżając później

Przede wszystkim, musisz być przewidujący. Często, jak na złość, powstaje dużo problemów – korki, wypadki, pęknięta opona. Trzeba być na to wszystko przygotowanym – wyjechać zdecydowanie wcześniej, aby nie być na styk na lotnisku (odprawa też może potrwać!), mieć przygotowane też inne drogi, na wypadek utrudnień w ruchu z różnych powodów. Jest jeszcze jedna rzecz – pozostawienie samochodu.

Jak wiadomo, parkingi lotniskowe są zaskakująco drogie, a pobyt pojazdu może kosztować więcej, niż nasz zarezerwowany w okazjonalnej cenie hotel, przez portal internetowy. Dlatego rozwiązaniem może być https://orangeparking.pl/lotnisko/pl, którego cennik jest bardzo korzystny. Ważne, żeby takie parkingi oferowały też transfer z, i na lotnisko, aby uniknąć zamawiania taksówki lub co gorsza-biegania do portu z walizkami, aby zdążyć. Było to praktykowane i szczerze powiedziawszy, nie polecamy. Dobrze jest też zjeść coś lekkiego – byle nie na lotnisku. Cena za zwykłą kanapkę będzie taka, jak za smaczny stek w restauracji w centrum miasta.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ