Brąz dla Ewy Białas

Około 200 zawodniczek startowało w Mistrzostwach Polski Juniorek i Seniorek. Do walki  o medal w Grudziądzu stanęła Ewa Białas – wychowanka Akademii Boksu Roberta Gortata.

REKLAMA

W kategorii wagowej 54 kg do walki o medal stanęło 9 zawodniczek. Jaworznianka na pierwszy rzut podjęła walkę z nieznaną dla niej i dla klubu zawodniczką z Torunia. Już pierwsza runda mogła zadecydować o wyniku, bowiem Alicja Celmer ostro ruszyła do przodu. Na podopiecznej trenera Gortata nie zrobiło to większego wrażenia. Skutecznie odparła atak, sama kontrując. Po dwóch liczeniach przeciwniczki przez sędziego nie było wyjścia, zawodniczka z Jaworzna wygrała przed czasem w pierwszej rundzie.

W walce o finał Ewa spotkała się z niepokonaną dla niej Laurą Grzyb. Niestety w końcowych ocenach sędziów to wychowanka TSB Tarnów wygrała z jaworznianką stosunkiem punktowym 3:2. Trudno powiedzieć, co było przyczyną przegranej walki – czy opóźnienia w walkach czy słabsza kondycja Ewy Białas ? Niemniej jednak, ona i trener są bardzo zadowoleni z medalu zdobytego początkiem roku bokserskiego. Pierwsze zdobyte punkty i medal to tylko motywacja do dalszej ciężkiej pracy. Już niedługo bokserów czekają Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Mistrzostwa Polski Seniorów. Trener Akademii Boksu – Robert Gortat nie ukrywa chęci na zdobycie kolejnych medali. Zatem do boju. Ewie Białas gratulujemy pierwszego medalu na Mistrzostwach Polski Seniorek. Serdecznie pozdrawiamy.

Jarosław Gałecki

Zdjęcia dzięki uprzejmości Akademii Boksu Roberta Gortata.

 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki