Z Jaworzna jedynie II LO im. Czesława Miłosza uplasowało się w Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018.

REKLAMA

Była to już XX jubileuszowa edycja rankingu organizowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy. Jaworznickie liceum zajęło miejsce 462 na 500 sklasyfikowanych liceów. Technika miały ranking odrębny. Jaworznickie II LO uzyskało tym samym tytuł „Brązowej szkoły 2018”.

Ranking: Perspektywy

Liceum może używać tego honorowego tytułu w 2018 roku. Licea oceniano w trzech kryteriach: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do stworzenia rankingu wykorzystano wyłącznie dane zewnętrzne wobec ocenianych szkół. Jak pisze organizator rankingu zdobycie miejsca na jego liście jest „zasłużonym powodem do dumy”. Jest też dowodem zaangażowania nauczycieli, ambicji uczniów i dobrej pomiędzy nimi współpracy.

Dyrekcji i uczniom II LO serdecznie gratulujemy.

Ela Bigas

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. A dlaczego redakcja nie napisze że Technikum Energetyczne też znalazło się w rankingu Techników 2018 na miejscu 297. Co prawda miejsce 297 na 300 pozycji ale jednak znajdują się w rankingu najlepszych szkół technicznych. Zaznaczyć też należy że niestety technikum spadło w rankingu i to bardzo poważnie. W 2016 roku byli na 301 miejscu, w 2017 bardzo awansowali i zajęli już 42 miejsce. Niestety w tym roku znów spadli na dalekie miejsce.