Bezpieczne ferie 2018: Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić.

Przed nami ferie zimowe. Już od 29 stycznia, przez kolejne dwa tygodnie, najmłodsi mieszkańcy Jaworzna cieszyć się będą czasem wolnym od szkolnej codzienności.

REKLAMA

 

Sznupek

15 stycznia, na stadionie miejskim przy ul. Moniuszki, w ramach promocji konkursu „Sznupek radzi, jak zimą bezpiecznie się bawić”, uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 15 w Jaworznie, w asyście funkcjonariuszy policji dowiedzieli się, jak w sposób bezpieczny aktywnie spędzić ten długo wyczekiwany czas.

Mówiono przede wszystkim o zasadach bezpieczeństwa na stoku, konieczności stosowania kasku ochronnego i doborze odpowiedniej odzieży. Co istotne, najmłodsi poznali również reguły bezpiecznego współdzielenia stoku z pozostałymi snowboardzistami czy narciarzami.

Rozmawiano również o bezpieczeństwie związanym z korzystaniem z lodowisk czy ślizgawek.

Bezpieczne Ferie 2018 to ogólnopolska akcja policji. Funkcjonariusze zapowiada kontrole autokarów, którymi najmłodsi wyjadą na ferie. Policja apeluje również o rozwagę wśród kierowców.

podinsp. Jacek Sowa

Konkurs ma na celu podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań podczas zimowego wypoczynku, promowanie zasad bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, w tym jazdy w kaskach, kształtowanie umiejętności oceny i wyboru miejsc bezpiecznych do zimowych zabaw i rekreacji oraz rozwijanie kreatywności i umiejętności wyrażania myśli i uczuć w formie plastycznej.

 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ