Policyjna tygodniówka – włamania, narkotyki, kradzieże

Wypadki drogowe, kradzieże, pobicia, interwencje publiczne i domowe, to codzienna ciężka służba jaworznickich stróżów prawa. Przedstawiamy wybrane zdarzenia z minionego tygodnia.

REKLAMA

27.11.2017 r.

Dyżurny jaworznickiej policji został powiadomiony o włamaniu do magazynu jednego ze sklepów ogólnospożywczych przy ulicy Grunwaldzkiej. Sprawca zerwał kłódki zabezpieczające i po wejściu do środka skradł 7 transporterów z pustymi butelkami. Wartość poniesionych strat wstępnie wyceniona została na ponad 100 złotych. Dwa dni później tj. 29 listopada, policyjni wywiadowcy zatrzymali 29-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który włamał się do tego samego sklepu i skradł kilka transporterów z butelkami po piwie. Straty w tym przypadku wynosiły 150 złotych. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalają teraz, czy zatrzymany mężczyzna dokonał również wcześniejszego włamania.
27.11.2017 r.

Wieczorem do komendy zgłosił się 39-letni mieszkaniec Jaworzna i poinformował, iż z jego domu znajdującego się w dzielnicy Jeleń, skradziono wyposażenie m.in. meble kuchenne i kocioł gazowy. Zgłaszający starty oszacował na około 65 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi wydział kryminalny.

28.11.2017 r.

Przed południem policjanci zostali wezwani na remontowany odcinek ulicy Bukowskiej, gdzie nieznany sprawca skradł elementy infrastruktury drogowej. Złodziej odkręcił tymczasowe sygnalizatory świetlne oraz ich źródło zasilania tj. dwa akumulatory firmy Centra. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

29.11.2017 r.

Zgłosiła 28-letnia mieszkanka Jaworzna, że nieznana osoba wybiła tylną szybę w jej samochodzie fiat. Pokrzywdzona straty oszacowała na 300 złotych. Sprawą zajęła się policja.

30.11.2017 r.

Zgłosił 47-letni jaworznianin, że nieznany sprawca włamał się do piwnicy domu przy ulicy Starej i z wnętrza skradł wodomierz z modułem radiowym. Straty poniesione w wyniku włamania są w trakcie ustalania. Czynności w tej sprawie prowadzi jaworznicka policja.

01.12.2017 r.

W godzinach rannych jaworznicka policja została powiadomiona o kradzieży akumulatorów z samochodu ciężarowego. Policjanci ustalili, że sprawca najprawdopodobniej w nocy w dzielnicy Ciężkowice, w rejonie budowy linii kolejowej włamał się do zaparkowanej ciężarówki i skradł dwa akumulatory firmy Bosch wartości 1,6 tys. złotych.

03.12.2017 r.

W środku nocy w rejonie ulicy Jaworznickiej policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę. Zatrzymany trafił do aresztu, a narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie.

źródło: KMP Jaworzno

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki