Jeleń: Ciężarówki na osadnik

Już ponad 50 ciężarówek miało przejechać ulicą Biały Brzeg w Jeleniu-Łęgu w kierunku osadnika. To zaniepokoiło mieszkańców.

REKLAMA

Obawiają się, że mimo ustaleń muł z osadnika będzie wywożony ul. Biały Brzeg, a następnie Zwycięstwa. Mieszkańcy protestowali przeciwko wywozowi mułu główną ulicą w obawie o ich zdrowie i ich domy. Na początku października mieszkańcy Jelenia otrzymali informację, że transport nie będzie się odbywał ul. Zwycięstwa, a prawdopodobnie drogą kolejową.
To ich uspokoiło. Jednak widok ciężarówek jadących w stronę osadnika “Biały Brzeg” wzbudził ich wątpliwości.

Zobacz: Będą czyścić osadnik w Łęgu. Mieszkańcy mówią “nie kosztem naszych domów i zdrowia”

Tę sytuację wyjaśnia Dorota Połedniok, kierownik Zespołu Relacji z Otoczeniem Tauron Wydobycie – W rejonie osadnika “Biały Brzeg”, zgodnie z zawartą umową z firmą “Justmar”, prowadzone są prace związane z przygotowaniem osadnika do wybierania. Prace polegają na przygotowaniu dróg technologicznych w rejonie osadnika, którymi będzie transportowany materiał z osadnika w kierunku przeprawy mostowej nad rzeką Przemszą.

Zobacz: Muł z osadnika nie będzie wywożony ul. Zwycięstwa

Tauron Wydobycie podtrzymuje, że zgodnie ze wcześniejszymi zapewnieniami muł z osadnika nie będzie transportowany ulicami Biały Brzeg i Zwycięstwa. Zdecydowano, że transport będzie się odbywał wyłącznie drogami technologicznymi w kierunku przeprawy mostowej nad Przemszą.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ