Jaworzno nie ma czym oddychać

Kampanie informacyjne, działania społeczne, odgórne dyrektywy czy kontrole – dla wielu to wciąż zbyt mało, aby zmienić swoje nawyki. Drażniący, czarny dym wydobywający się z kominów wciąż na stałe wpisany jest w jesienno-zimowy krajobraz.

REKLAMA

Od kilku dni skutki oddziaływania smogu, bo o nim tu mowa, umknąć nie mogły nikomu. Według wskazań miernika jakości powietrza zainstalowanego przy jaworznickim rynku, osoby cierpiące na schorzenia układu krążenia, układu oddechowego, a nawet w pełni zdrowe mogą odczuwać spory dyskomfort związany z jakością powietrza, którym oddychamy. Jak sytuacja wygląda w innych częściach miasta? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Jacka Kota – twórcy Jaworznickiego Alarmu Smogowego – jaworznobezsmogu.pl

Anna Porębska – Biuroland

Krakowski Alarm Smogowy w raporcie „żelazne płuca Polaków wskazuje, że co roku w Polsce z powodu zanieczyszczonego powietrza umiera ponad 40tys. osób, dla porównania w wypadkach drogowych ginie mniej niż 3 000. Jak bronić się przed smogiem poza domem? Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań jest noszenie maseczek. Trzeba mieć jednak świadomość, że głównie są to maseczki przeciwpyłowe i nie są w stanie wyłapać najgroźniejszych dla naszego zdrowia pyłów zawieszonym. Całkowicie do swoich potrzeb możemy dostosować jednak powietrze w naszych domach. Tu z pomocą przychodzi nam Anna Porębska.

– Na chwilę obecną najskuteczniejszym rozwiązaniem są oczyszczacze powietrza. Większość z nich posiada 3 filtry, wstępny, węglowowy i hepa 13, które bardzo skutecznie wyłapują z powietrza cząstki nawet tak małe jak PM 2.5. oczyszczacze powietrza nie tylko pomagają nam radzić sobie ze smogiem, ale także alergiami, kurzem i wirusami – mówi Anna Porębska z Biuroland.

Stare porzekadło mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Miejmy to na uwadze przy wyborze paliwa do naszych pieców.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

4 KOMENTARZE

  1. Większość z nich posiada 3 filtry, wstępny, węglowowy i hepa 13,

    I druga sprawa. Co do artykułu ma Pani Anna Porębska z Biurolandu (prezes zarządu)? Chyba tylko tyle że sprzedają oczyszczacze powietrza – i znów reklama na stronie jaw.pl bez informacji że to artykuł sponsorowany.

  2. Proszę o poprzestanie siana nie prawdy . Pokazujecie mgłę a mówicie smogu który nie występuje w Polsce czyli też w Jaworznie. Wyrządzacie wielką krzywdę tą bajką o smogu. Aparatura w mobilnym laboratorium nie wskazuje żadnych przekroczonych norm powietrza od kilku lat. Mech porastający na dachach jest tego namacalnym przykładem. Darmowa reklama biurolandu jest krzywdząca ludzi.