Biegają dla zdrowia, sportu, nagród, bo chcą się sprawdzić. Dzisiaj pobiegli dla dzieci z Domu Dziecka w Jaworznie.

REKLAMA

Każdy uczestnik III Biegu Mikołajkowego w Jaworznie ochoczo wpłacał cegiełkę, po to, by dzieci mogły wyjechać na obóz harcerski . Organizatorzy: Harcerski Klub Podróżnika „Team” oraz Hufiec ZHP Jaworzno przygotowali trasy o długości pięciu i dziesięciu kilometrów. Oprócz biegaczy na starcie stawili się również przedstawiciele Nordic Walking. W sumie około 200 zawodników, a dla każdego na mecie oprócz pamiątkowych medali czekał ciepły posiłek.

Wydarzeniu towarzyszyły biegi dzieci. Tutaj każdy dawał z siebie sto procent, rywalizacja wyglądała emocjonująco. Zwycięzca najstarszej grupy – Daniel Wojtas na co dzień chodzi do szkoły podstawowej nr 13 oraz trenuje piłkę nożną w Klubie „Górnik” Jaworzno. Cieszy się z sukcesu i z nagród.

Z wygranego biegu na 10 kilometrów cieszył się Pan Radosław Hetman z Jaworzna. Tak szczytny cel, jakim jest zbiórka pieniędzy na wymarzone wakacje dzieci, sprawiły, że nie pozostał w domu. Biegł po raz trzeci, dzisiaj z życiowym czasem 40 min. Na co dzień trenuje w firmowej grupie biegaczy. Dzisiaj z przyjemnością startował dla dzieci, podziwiając przy okazji wspaniałe okolice Geosfery.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki