Bies na postronku – literacki debiut Mateusza Szpali

Zaczęło się od fascynacji Sherlockiem Holmesem, potem powstał pomysł na własną historię, która została przelana na papier. Tak powstał Bies na postronku, jeszcze pachnący farbą drukarską, papierowy debiut jaworznianina – Mateusza Szpali.

REKLAMA

Autor mierzy się z trudnym gatunkiem, jakim jest kryminał. Akcję swoje książki umiejscowił w Katowicach. Wybór nieprzypadkowy. Jego debiut to mocna, trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony opowieść. To historia prywatnego detektywa – Macieja Dachowca, specjalizującego się w śledzeniu zdrad.

Mateusz stanął przed trudnym zdaniem stworzenia historii, która zaciekawi czytelników, wniesie coś nowego, pokaże im świat, którego do tej pory nie widzieli. Przez kolejne strony książki czytelnik wraz z bohaterem prowadzi śledztwo, które powiedzie go przez ciemne zakamarki miasta, komisariaty policji, zadymione kluby i uczelniane korytarze.

W debiucie Mateusza można znaleźć wszystkie najlepsze elementy kryminału. A w głowie autora już rodzi się pomysł na kolejne książki. Książka została wydana w listopadzie 2017 roku, nakładem wydawnictwa Penelopa

Bies na postronku można kupić TUTAJ

Mat Szpala, jaworznianin, ur w 1989, autor e-booka „Interwju, czyli co dzieje się za kulisami rozmów o pracę”. Ebook został wydany w ramach self-publishingu w serwisie Wydaje.pl i wielokrotnie znajdował się na listach bestsellerów portalu. Bies na postronku to papierowy debiut autora, powieść kryminalna, której akcja dzieje się w Katowicach. Absolwent katowickiego MISH na UŚ na kierunkach Socjologia i Kulturoznawstwo oraz były student Uniwersytetu Wileńskiego (w ramach programu Erasmus). Obecnie menadżer w banku inwestycyjnym. Specjalizuje się w zarządzaniu zasobami ludzkimi i marketingu internetowym. Autor kilkunastu artykułów dla cvexpert.pl i bloger tokfm. Mieszkał w Wielkiej Brytanii oraz na Litwie. Uwielbia podróżować, czytać i grać w gry planszowe. Opiekun trzech puchatych psów.

O książce:

Nad miastem wisi zagrożenie, a za wszystko odpowiedzialny jest krwawy kult Welesa. Dachowiec zostaje wplątany w mroczną intrygę, jednak i on ma wiele tajemnic, które nie powinny ujrzeć światła dziennego. Głównym bohaterem jest Maciej Dachowiec, prywatny detektyw, specjalizujący się w śledzeniu zdrad. Pewnego dnia odwiedza go Ada Irzykowska, szukająca swojego męża – czy mężczyzna został zamordowany? Wszystko jest możliwe, skoro każdy tutaj może być kimś innym niż się wydaje.  Dachowiec rozpoczyna śledztwo, które powiedzie go przez ciemne zakamarki miasta, komisariaty policji, zadymione kluby i uczelniane korytarze. Seks, zdrady, morderstwa, mroczne kulty, skorumpowani policjanci, czyli wszystko co najlepsze w kryminałach noir, a do tego akcja rozgrywa się w samym sercu Katowic.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ