Sztab WOŚP w Jaworznie. Zostań wolontariuszem

Jak co roku został zarejestrowany sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy redakcji gazety “Co Tydzień”. Podczas 26. finału zbieramy pieniądze „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

REKLAMA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie mogłaby grać bez ogromnej pomocy wolontariuszy.
Jeżeli i ty chcesz zostać wolontariuszem podczas jaworznickiego finału WOŚP, zgłoś się do redakcji z aktualnym zdjęciem.

ZOBACZ: Martyna Pawlik – rekordowa wolontariuszka

Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018 roku. Co roku na jaworznickich ulicach w dniu finału WOŚP możecie spotkać setkę wolontariuszy, którym niestraszny jest mróz. Są wśród nich osoby, które grają z Orkiestrą od wielu lat. Także wolontariusze, którzy kwestują po raz pierwszy oraz kilkuletnie dzieci, które z pomocą rodziców zbierają pieniądze do puszek.

ZOBACZ: Pawełek i Czarek – najmłodsi wolontariusze WOŚP

Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną sumę 121.909.333,39 złotych. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy tysiąca 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

ZOBACZ: Jurek Owsiak w jaworznickim sztabie WOŚP

O szczegółach jaworznickiego finału będziemy Was informowali na bieżąco.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki