Sukcesy w ogólnopolskiej lidze ju-jitsu

W sobotę 18 listopada, pod auspicjami Śląskiego Związku Ju-jitsu, odbyła się druga w tym sezonie Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. W turnieju rozgrywanym w Kuźni Raciborskiej startowało trzystu dwudziestu zawodników z dwudziestu siedmiu klubów z całego kraju.

REKLAMA

Zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno w składzie: Patryk Urban, Jakub Owczarek, Aleksandra Masternak, Patryk Matusik, Paweł Kozakiewicz, Hanna Kałuża, Kamil Gąsiorowski, Aleksander Olszówka, Szymon Łąka, Adela Niciarz, Szymon Kałuża, Franciszek Gąsiorowski, Adam Łąka oraz Joanna Kozakiewicz, prowadzeni do boju przez trenera Dawida Kajdego wywalczyli 7 złotych, 10 srebrnych oraz 5 brązowych medali.

W klasie juniorów i juniorów młodszych najlepiej zaprezentowali się Patryk Urban w kategorii -66kg, Jakub Owczarek w kategorii -66kg oraz Patryk Matusik w kategorii -55kg, którzy w konkurencji fighting wywalczyli kolejno złoty oraz dwa srebrne medale, a także startująca w konkurencji newaza Aleksandra Masternak, zajmując drugą lokatę w kategorii -48kg. W grupie wiekowej młodzików w konkurencji fighting świetny start zaliczyli Hanna Kałuża w kategorii -44kg oraz Aleksander Olszówka w kategorii -38kg zwyciężając w swoich kategoriach, a także Paweł Kozakiewicz w kategorii -42kg oraz Kamil Gąsiorowski w kategorii -34kg zajmując drugie miejsca. Trzecią lokatę zajął Szymon Łąka w kategorii -38kg. W klasie dzieci srebrne krążki w konkurencji newaza wywalczyli Adela Niciarz w kategorii -44kg oraz Szymon Kałuża w kategorii -27kg. Bardzo dobry występ zanotowali najmłodsi jaworznianie startujący w Turnieju Młodych Mistrzów, w którym Franciszek Gąsiorowski zdobył dwa złota w kategorii -24kg i -26kg, Adam Łąką wywalczył dwa srebrne krążki w kategorii -24kg i -26kg a startująca w kategorii -30kg Joanna Kozakiewicz zajęła trzecie miejsce. Młodzi sportowcy z Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno już szykują się do kolejnego startu w zbliżającym się trzeciego grudnia Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Ju-jitsu, gdzie do walki na mysłowickich matach prowadził ich będzie trener Szymon Władyka. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania: „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” oraz Programu „Klub 2017”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w rywalizacji na matach całego kraju. Wszystkich chętnych zapraszamy do treningów judo i ju-jitsu, które odbywają się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Więcej informacji www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki