Patryk Dziuban w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Śląskiego

Jaworznianin Patryk Dziuban reprezentuje młodzież naszego miasta w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Śląskiego. Patryk na co dzień jest uczniem 4 klasy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie.

REKLAMA

Do Rady Sejmiku wytypowany został przez Młodzieżową Radę Miasta. Ma już za sobą pierwszą inauguracyjną sesję, podczas której z rąk Marszałka Wojciecha Saługi odebrał zaświadczenie o wyborze na radnego.

W tej uroczystej sesji uczestniczył także Rzecznik Praw Obywatelskich, który w swoim wystąpieniu podkreślił rolę demokracji i samorządności.

„Teraz macie okazję uczyć się tych pojęć w praktyce. Bo demokracja to nie tylko co jakiś czas wybieranie danych gremiów. Przecież demokracja to rozmowa, debata, analiza, wyciąganie wniosków. Młodzieżowy sejmik Województwa Śląskiego tworzy idealną do tego przestrzeń. Wykorzystajcie to” – powiedział do młodych radnych Adam Bodnar.

Kolejna sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego już 22 listopada. Trzymamy kciuki za Patryka oraz pozostałych młodych Radnych, którzy przez swoje zaangażowanie w szeroko rozumiane życie publiczne regionu, mają szansę zmieniać nasze otoczenie na lepsze.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki