Amazonka zdobyła 2 miejsce w Zawodach Krajowych CNC 1* w Mosznej oraz 2 miejsce w Mistrzostwach Śląska i Opolszczyzny, które odbyły się 7 – 8 października 2017 r. w Mosznej.

REKLAMA

Joanna Witosińska z Jaworzna, startująca na klaczy Sahara, podczas dwudniowych Krajowych Zawodów w Mosznej zajęła 2 miejsce w Zawodach Krajowych WKKW CNC 1* w kategorii Seniorów. Joanna startowała w kategorii Seniorów (dorosłych od 21 r. ż.) będąc jeszcze Juniorką (17 l. ). Zawody Krajowe WKKW oraz Mistrzostwa Śląska i Opolszczyzny odbyły się w ośrodku hodowli koni sportowych oraz sportu i turystyki mieszczącym się w zabytkowym kompleksie pałacowo – parkowym nieopodal pałacu w Mosznej.
Joanna Witosińska mieszka w Jaworznie, na co dzień uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaworznie, jest uczennicą 2 klasy o profilu medycznym. Amazonka trenuje pod kierunkiem trenera Roberta Skrzypczaka. Obecnie dosiada klacz rasy małopolskiej – Saharę oraz 5-letniego wałacha rasy szlachetnej półkrwi – Nimbusa. Jazda konna jest jej pasją.
Zawodniczka trenuje jazdę konną 5 dni w tygodniu w Ośrodku Jeździeckim A – Prim w Grojcu (niedaleko Oświęcimia).

WKKW jest jedną z najtrudniejszych jeździeckich dyscyplin olimpijskich, która składa się z 3 prób: ujeżdżenia, próby terenowej (kros) oraz próby skoków przez przeszkody. Łączny wynik z wszystkich prób decyduje o rezultacie zawodnika i pozycji w końcowej klasyfikacji. Wynik z każdej próby przelicza się na punkty karne – zwycięża zdobywca najmniejszej liczby.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów jeździeckich.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki