35 lat na scenie, od 10 lat niestety bez Mirka Breguły. To Jego pamięci właśnie poświęcony był koncert w Domu Kultury w Szczakowej.

REKLAMA

Zaczęli zacnie, nienagraną jeszcze piosenką „Parę słów dla M”. Utwór opisuje to, co Henryk Czich przeżywał po utracie swego przyjaciela. Licznie zebrani fani zespołu mogli posłuchać takich przebojów jak „Mr Lennon”, „Żaba”, „Daj mi wreszcie święty spokój” i wiele innych. Łącznie 22 utwory. Publiczność nie tak łatwo wypuściła artystów ze sceny. Zagrali trzy bisy, a ostatni „Nie Ty, nie ja” był grany po raz pierwszy, z wykorzystaniem oryginalnego wokalu Mirka Breguły. Po koncercie fani mogli liczyć na wspólne zdjęcia i autografy.

Odkąd Pan Henryk został również menadżerem zespołu, ludzie powoli przestali pytać czy Universe jeszcze gra, pytają ile i gdzie grają. Kilkanaście razy Universe występował w Jaworznie i za każdym razem artyści miło wspominają kontakt z tą publicznością. Gdyby tylko dostali kolejne zaproszenie, przyjechaliby z pewnością choćby jutro. Wspomnieć należy, że grupa pracuje nad nowym albumem muzycznym. Wspólnie z Orkiestrą Kameralną Silesian Art Collective zagrali koncert jubileuszowy i to nad tym wspólnym projektem obecnie rozpoczęły się prace. Termin wydania nowej płyty planowany jest na przyszły rok. Zatem do usłyszenia.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki