Szymon i Jakub Cichoń wygrali konkurs. Teraz w ich szkole jest nowa sala przyrody

Teraz będą uczyli się z przyjemnością. W Szkole Podstawowej nr 19 na Jeziorkach uroczyście otwarto nową pracownię przyrody.

REKLAMA

Wyposażenie sali zostało ufundowane przez firmę TAURON Ekoenergia jako nagrodę w ramach VII edycji konkursu “Sala Przyrody TAURON Ekoenergia”. – Sale przyrody rozbudzają i wspierają rozwój młodych ludzi w obszarze związanym z ochroną środowiska, z przyrodą, klimatem i otoczeniem. – mówi Jacek Bieńkowski z Tauron Ekoenergia

Nowa, świetnie wyposażana sala to efekt pracy dwóch braci, uczniów tej szkoły, którzy wraz z nauczycielem przygotowywali się do konkursu.- Staraliśmy się zdobyć tę nagrodę i nam się udało. W sali możemy się uczyć wielu przedmiotów:biologi, chemii, fizyki, geografii – mówi Szymon Cichoń.

Przygotowali oni maskotkę byczka Tauronek z materiałów nadających się do recyklingu. Jury doceniło ciekawy pomysł uczniów. – Recykling jest ważny, ponieważ, udaje nam się przetwarzać rzeczy, które już raz zostały użyte. Z recyklingu można zrobić wiele rzeczy bez nakładów finansowych i bez zanieczyszczenia środowiska – dodaje Szymon.

Dzięki nagrodzie w wysokości 40 tys. zł. do nowej sali kupiono meble, mikroskopy, preparaty.
Uczniowie w uroczystym dniu otwarcia przygotowali pierwsze eksperymenty. – Będzie to duży plus dla naszej szkoły, ponieważ uczniowie będą mogli korzystać z nowych technologii, będą mogli wszystko zobaczyć i dotknąć. A to dobrze wpłynie na proces nauki – mówi Anna Orlik-Zastępa

Dzięki nowej sali nauka stanie się przyjemnością.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki