Muł z osadnika nie będzie wywożony ul. Zwycięstwa

Muł węglowy z osadnika Zakładu Górniczego Sobieski nie będzie transportowany ulicą Zwycięstwa w Jeleniu-Łęgu. Aktualnie trwają uzgodnienia alternatywnych dróg, którymi możliwy będzie transport nagromadzonego materiału z osadnika. Jednym z rozważanych wariantów jest transport drogowy wzdłuż osadnika elektrowni Jaworzno III.

REKLAMA

Przypomnijmy, mieszkańcy tej dzielnicy obawiali się, że jeżeli transport osadu z osadnika będzie odbywał się główną ulicą, ucierpią na tym ich domu i ich zdrowie.

Podczas spotkania, zorganizowanego w dzielnicy w połowie września, mieszkańcy przedstawili swoje obawy. Obwali się, że przez wywóz mułu główną ulicą, ich życie zmieni się w koszmar.
Początkowo pojawiły się informacje, że muł będzie wywożony przez około dwa lata ciężarówkami ulicą Zwycięstwa. Stąd pojawiły się obawy mieszkańców o domy zlokalizowane przy głównej ulicy. Powstały one w latach powojennych, przez co wykonane są z materiałów słabej jakości. Mieszkańcy argumentowali, że ruch obciążonych samochodów spowoduje ich uszkodzenie.

ZOBACZ:Będą czyścić osadnik w Łęgu. Mieszkańcy mówią “nie kosztem naszych domów i zdrowia”

Apelowali także, aby poszukać innego rozwiązania. Jak podkreślali, osadnik był oczyszczany już kilkukrotnie drogą kolejową. Ich zdaniem jest to rozwiązanie alternatywne, które nie naraża ich na negatywne skutki tego przedsięwzięcia.

Na tę chwilę wiadomo już na pewno, że transport nie będzie się odbywał ul. Zwycięstwa. Jak informuje Dorota Połedniok, kierownik Zespołu Relacji z Otoczeniem – Ze względu na toczące się rozmowy oraz uzgodnienia do dzisiaj nie ustalono ostatecznego kierunku odbioru. Jednym z rozważanych wariantów jest transport drogowy wzdłuż odsadnika elektrowni Jaworzno III.

]

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ