Mogę!#Zatrzymać SMOG!”. W województwie śląskim trwa kampania edukacyjna

Aż 14 z 33 najbardziej zanieczyszczonych polskich miast znajduje się w województwie śląskim. Przyczyna? To smog.

REKLAMA

Jednym z elementów planu, który ma zatrzymać smog, jest uchwała antysmogowa, regulująca spalanie paliwa złej jakości w przestarzałych piecach. Jednak, aby przyniosła skutek, potrzebna jest edukacja wszystkich mieszkańców w kwestii problemu smogu i ich aktywna postawa.

Po wprowadzeniu nowych przepisów województwo śląskie rozpoczęło także kampanie społeczno-edukacyjną “Mogę!#Zatrzymać SMOG!”.

Jej celem jest budowanie świadomości na temat zjawiska smogu oraz motywowanie lokalnej społeczności do przeciwdziałania narastającemu zagrożeniu.

Smog to połączanie niekorzystnych warunków pogodowych i dużej ilości zanieczyszczeń pochodzących z kominów gospodarstw domowych Każdego roku smog przyczynia się do śmierci ponad 44 tys. Polaków.

Mieszkańcy województwa śląskiego są narażeni na choroby układu oddechowego, choroby układu krążenia, osłabienie układu odpornościowego, choroby układu krwionośnego.

Każde, nawet najmniejsze działanie, podjęte przez mieszkańców przyczyni się do walki ze smogiem i realnej poprawy stanu powietrza w województwie śląskim.

Przydatne informacje znajdziecie TUTAJ

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

7 KOMENTARZE

  1. Jak ma się do tego promowana przez redakcję inwazja food trucków? Do wieczora nad rynkiem unosił się śmierdzący dym z bud przyrządzających śmieciowe żarcie. Gratuluję wyczucia tematu. Pewnie jak dym opadnie, pojawi się jakiś sponsorowany materiał o zdrowym odżywianiu.