Pod auspicjami Śląskiego Związku Ju-jitsu, odbyła się pierwsza w tym sezonie Ogólnopolska Liga Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu.  Zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno w składzie: Aleksandra Masternak, Patryk Matusik, Paweł Kozakiewicz, Hanna Kałuża, Kamil Gąsiorowski, Aleksander Olszówka, Szymon Łąka, Adela Niciarz, Kinga Mlak, Szymon Kałuża, Franciszek Gąsiorowski oraz Adam Łąka, prowadzeni przez trenera Łukasza Proksę wywalczyli 10 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych medali.

REKLAMA

W turnieju rozgrywanym w hali MOSiR w Katowicach startowało ponad dwustu pięćdziesięciu zawodników z kilkunastu klubów z całego kraju.

W najbardziej wszechstronnej konkurencji fightingu rywalizowali bardzo doświadczeni zawodnicy w grupie wiekowej U-12. Najlepiej zaprezentowali się: Hanna Kałuża w kategorii -48kg oraz Paweł Kozakiewicz w kategorii -42kg, którzy zdobyli złote medale oraz Aleksander Olszówka, który zajął trzecią lokatę w kategorii -34kg. W parterowej konkurencji newaza świetnie spisali się zawodnicy w grupie wiekowej U-10. Adela Niciarz wygrała rywalizację w kategorii -40kg, a Szymon Kałuża zdobył srebrny medal w kategorii -27kg. Najmłodsi jaworznianie startujący w Turnieju Młodych Mistrzów również nie mieli sobie równych. Franciszek Gąsiorowski wywalczył złoto w kategorii -26kg, a Adam Łąka zwyciężył w kategorii -28kg.

Młodzi sportowcy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno zmotywowani zdobytymi medalami już szykują się do kolejnego startu. W niedzielę 22 października będą rywalizowaćw Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo, gdzie do boju prowadziła ich będzie trenerka Daria Mamica. Życzymy kolejnych sukcesów.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania: „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” oraz Programu „Klub 2017” . Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w rywalizacji na matach całego kraju. Wszystkich chętnych zapraszamy do treningów judo i ju-jitsu, które odbywają się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Więcej informacji www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw, telefon 502 138 185.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki