OSP Osiedle Stałe w nowej remizie

Strażacy ochotnicy z OSP na Osiedlu Stałym doczekali się nowoczesnej remizy. Ich radość jest tym większa, ponieważ w starej siedzibie panowały trudne warunki, a sam budynek był w nie najlepszym stanie technicznym.

REKLAMA

Świeżo wyremontowana remiza znajduje się przy ul. Inwalidów Wojennych 5. Na przeprowadzkę strażacy ochotnicy czekali od kilku lat, ale jak mówią “opłaciło się czekać”.

Uroczyste przekazanie i poświecenie nowej siedziby strażaków odbyło się w piątek.
Podczas uroczystości przekazano oficjalnie strażakom z OSP Osiedle Stałe nowy wóz, a także wręczono wyróżnienia.

Ochotnicza Straż Pożarna na Osiedlu Stałym jest nie tylko nowoczesna, ale także rozwija przyszłych strażaków. Do służby garną się najmłodsi. Niektórzy z nich mają zaledwie 10 lat. Dla nich bycie strażakiem to nie tylko powód do dumy, ale przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym. Przyświeca im hasło „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Nowa remiza strażaków mieści się w budynku dawnej stolarni kopalni Jan Kanty. Do tej remontu zaangażowali się wszyscy. Adaptacja budynku rozpoczęła się w 2014 roku. Teraz strażacy ochotnicy mają do dyspozycji garaż trzystanowiskowy, salę konferencyjną z profesjonalnym sprzętem, pokój dla młodzieżówki z szafkami dla chłopców, szatnie z łazienkami (dla strażaków – z pralnią i damska szatnia dla strażaczek i dziewcząt z młodzieżówki), gabinet naczelnika i prezesa, a także salę z dużą kuchnią.

OSP z Osiedla Stałego jest najmłodszą jednostką strażacką w Jaworznie. Powstała w 2000 roku.

W tym momencie do OSP należy 55 osób, w tym dwie kobiety. 20 ochotników strażaków ma uprawienia do udziału w akcjach.

Strażacy ochotnicy z Osiedla Stałego wykonują swoją pracę z pełnym zaangażowaniem i oddaniem. Są dumni, że mogą nosić mundur i pomagać mieszkańcom naszego miasta.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki