O jakich prezentach marzą kilkulatki?

REKLAMA

Do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze parę miesięcy, jednak rodzice już teraz często zastanawiają się, o czym marzą ich dzieci. O ile starszaki zwykle mówią o swoich preferencjach co do prezentu, o tyle dzieci w wieku przedszkolnym najczęściej chcą otrzymać każdą zabawkę, jaką zobaczą w sklepie lub w telewizyjnej reklamie. Co w takiej sytuacji mogą zrobić rodzice?

Kilkuletnie dzieci uwielbiają zabawę w „dorosłych”

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy w wieku kilku lat uwielbiają naśladować zachowanie dorosłych. Dziewczynki z chęcią pomagają mamie w kuchni, a następnie gotują dla swoich lalek, a chłopcy obserwują, jak ich tatusiowe naprawiają rowery, by następnie bawić się w pompowanie opon czy przykręcanie dodatkowych kółek. Zainteresowanie maluchów odgrywaniem scenek mogą wykorzystać rodzice podczas wybierania prezentów na Mikołajki lub gwiazdkę.

Sprawdzonym pomysłem na prezent dla dziewczynki jest lalka. Bez względu na to, czy będzie to lalka bobas, czy też lalka Barbie w balowej sukni, kilkulatka będzie zachwycona. Przykładowo, lalki z oferty https://brykacze.pl/lalki-i-akcesoria-dla-dzieci-22 są dostępne samodzielnie, jak również w zestawach z wanienkami do kąpieli, krzesełkami do karmienia, domkami czy licznymi sukienkami do przebierania. Najmłodsze dziewczynki ucieszą się natomiast ze szmacianych laleczek, z którymi można spać i które idealnie sprawdzają się jako przytulanki.

Chłopcy będą natomiast mile zaskoczeni, gdy pod choinką znajdą mały warsztat. Warsztaty i narzędzia z oferty https://brykacze.pl/zabawki-warsztaty-i-narzedzia-24 są zabawkami, które pozwolą małym chłopcom rozwinąć wyobraźnię. Narzędzia sprawią, że chłopczyk będzie mógł udawać tatę naprawiającego samochód lub domowe sprzęty, a warsztat ułatwi uporządkowanie młotków i śrubokrętów oraz stworzenie przyjaznego kącika do codziennej zabawy.

Kuchnia dla dziewczynek i chłopców

Mini kuchnia wykonana z drewna lub tworzywa sztucznego jest zabawką, która wbrew pozorom cieszy nie tylko dziewczynki, ale i chłopców. Kilkulatki coraz częściej obserwują w kuchni oboje rodziców, dlatego kuchnie takie jak https://brykacze.pl/kuchnie-i-akcesoria-dla-dzieci-20 są dobrym pomysłem na prezent dla wszystkich przedszkolaków. Maluchy będą doskonale się bawić, przygotowując różne potrawy i ciasta, zwłaszcza, że mini kuchnie posiadają podświetlane elementy. Dodatkowo wszystkie ich elementy wyglądają jak prawdziwe – zlewy, kuchenki, piekarniki czy mikrofalówki doskonale imitują sprzęty, jakie znajdują się obecnie w kuchniach.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki