Narodowe Czytanie, wybitny Wyspiański i żywe obrazy

Ogólnopolska akcja Narodowego Czytania już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń realizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

W tym roku mieszkańcy mogli posłuchać fragmentów “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Wyspiański to postać wybitna. Był nie tylko poetą, ale także malarzem, grafikiem, architektem i projektantem mebli. Był człowiekiem o wielu talentach.

Wśród jego dzieł najbardziej są znane portrety dzieci, dlatego też podczas Narodowego Czytania nie zabrakło żywych obrazów. Najmłodsi odtworzyli obrazy “Śpiący Staś”, “Studium dziecka – Mietek”, “Portret Elizy Pareńskiej” i “Dziewczynkę z wazonem”

W klimat epoki opisanej w “Weselu” czytelników wprowadzili bohaterowie utworu, w których role wcieliła się młodzież jaworznickiego liceum oraz zaproszeni goście.

Dla najmłodszych czytelników przygotowano liczne atrakcje i animacje, nawiązujące do twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Czytelnicy mieli także okazję obejrzeć przygotowane wystawy i prezentację multimedialną, przedstawiające biografię i twórczość Wyspiańskiego.

Każda osoba, która przyniosła ze swojej domowej biblioteczki egzemplarz “Wesela”, mogła ozdobić go pamiątkową pieczęcią, przygotowaną specjalnie na tę okoliczność.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki