Jav Music Festival – muzyczne sensacje od 21 września do 24 września

W Jaworznie z myślą o prawdziwych melomanach obeznanych w muzycznym świecie MCKiS zorganizowało festiwal nie byle jaki – Jav Music Festival. Będą to cztery dni muzycznego szaleństwa – od 21 do 24 września.

REKLAMA

Jak przekonuje organizator, wystąpi na nim prawdziwa śmietanka zarówno uznanych, jak i wschodzących gwiazd muzyki poważnej i jazzowej. Festiwal otworzy koncert Yury Revicha wraz z jaworznicką Orkiestrą Kameralną Archetti. Nadano koncertowi tytuł Magia Stradivariusa, nie bez powodu – ten ceniony artysta zagra na słynnych skrzypcach włoskiego lutnika Antonio Stradivariego z 1709 roku. To jeden z najznakomitszych budowniczych instrumentów w historii lutnictwa. Warto posłuchać tych skrzypiec. W świecie koncertuje się na skrzypcach z warsztatu Stradivariego niezwykle rzadko.

Drugi dzień Festiwalu (22 września) należeć będzie do duetu Matthias Bartolomey – wiolonczela i Klemens Bittman – skrzypce i mandolina. Muzyków łączy pasja do tworzenia nowych dźwięków, z wielką spontanicznością wędrują od muzyki klasycznej do nowoczesnych ścieżek muzycznych.

W muzyczną podróż dookoła świta 23 września zaprosi melomanów grupa Five Sax. Ten zespół saksofonistów grywa i na ulicach Wiednia i w salach koncertowych. Jest wyjątkowo niestandardową grupą muzyków. Koncert zapowiada się ciekawie.

Festiwal zamknie koncert wschodzącej gwiazdy światowego jazzu – francuskiego saksofonisty Baptiste Herbina. Muzyk wystąpi z jaworznicką Orkiestrą Rozrywkową eM Band. Muzycy zaproponowali na ten wieczór hity muzyki big-bandowej. Wszystkie koncerty o godz. 19.00 w sali koncertowej MDK.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki