REKLAMA

Zaręczyny to bardzo ważny moment życia, do którego wielu mężczyzn chce się jak najlepiej przygotować. Oprócz wyjątkowych okoliczności, w których mają się odbyć zaręczyny, najważniejszym elementem tego wydarzenia jest pierścionek, który dostanie przyszła narzeczona. Wybór odpowiedniego pierścionka jest trudnym zadaniem a gdy już uda się znaleźć ten wymarzony, może okazać się, że jego zakup przewyższa nasze możliwości finansowe.

Co wpływa na ceny pierścionków zaręczynowych ?

Sieciowe sklepy jubilerskie oraz lokalne salony złotnicze oferują mnóstwo różnorodnych wzorów pierścionków zaręczynowych w różnych cenach. Najistotniejsze parametry, wpływające na cenę pierścionka, to:

  • Kruszec, z którego jest wykonany pierścionek

Pierścionki zaręczynowe najczęściej wykonane są ze złota, które można spotkać w odcieniu żółtym lub różowym. Jednak na rynku dostępne są również pierścionki wykonane z innych kruszców: srebra, które jest najtańszym materiałem, białego złota czy z platyny. Na cenę pierścionka wpływa również próba kruszca, który został użyty.

  • Waga

Im masywniejszy pierścionek, tym więcej zużyto szlachetnego kruszca więc i więcej za niego zapłacimy. Warto zatem zwrócić uwagę na to, jaki przekrój ma pierścionek, gdyż może to mieć duży wpływ na jego cenę.

  • Kamień

Jednym z najistotniejszych czynników, wpływających na cenę pierścionka, jest kamień, który został wykorzystany oraz jego wielkość. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem są diamenty. W jednej z bardziej popularnych sieci jubilerskich za ten sam model złotego pierścionka, w zależności od wielkości diamentu, możemy zapłacić od kilkuset złotych za pierścionek z kamieniem o niewielkiej masie, po kilkaset tysięcy złotych, w przypadku pierścionków z diamentem o dużej masie. Jeżeli mamy mniejszy budżet, możemy pomyśleć o pierścionkach z cyrkoniami, które wyglądają podobnie do tych z diamentami, jednak ich ceny są zdecydowanie niższe, gdyż kamień nie jest szlachetny.

Ile wydać na pierścionek ?

Zatem widzimy, że wybór jest bardzo duży i w zależności od naszego budżetu możemy wydać na pierścionek od kilkudziesięciu złotych, w przypadku srebrnych pierścionków z cyrkoniami, do kilkuset tysięcy za pierścionek ze złota z dużym, szlachetnym kamieniem. Pamiętajmy, że to nie cena pierścionka jest najistotniejsza a to, by trafił on w gust przyszłej narzeczonej. Jeżeli lubi ona minimalizm, nie ma sensu kupować drogiego, bogato zdobionego pierścionka, nawet jeżeli nas na to stać. Z kolei jeżeli nie mamy dostatecznych środków na zakup pierścionka, którym chcielibyśmy obdarować nasza wybrankę, warto sprawdzić możliwości dodatkowego finansowania. Szybka pożyczka w instytucji pozabankowej lub banku może okazać się dobrym rozwiązaniem. Szybka pożyczka nie musi być dla nas dużym obciążeniem w przyszłości, gdyż w wielu instytucjach będziemy mogli rozłożyć spłatę na dogodne raty.

Artykuł opracowano dzięki informacjom ze strony https://proficredit.pl/media/blog/

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki