Ekstrakt z pestek afrykańskiego mango – czy warto po nie sięgać przy odchudzaniu?

REKLAMA

Omawiając właściwości owoców zazwyczaj skupiamy się na samym miąższu. Tymczasem w niektórych przypadkach warto zainteresować się również ich pestkami. Zdarza się, ze i one potrafią w niebagatelny sposób wpłynąć na skuteczność diety. Świetnym na to przykładem jest afrykańskie mango.

Owoc młodości

Na świecie mango jest bardzo popularne, według statystyk piąty pod względem skali konsumpcji owoc na świecie (oczywiście uwzględniając wszelkiego typu soki, batony i innego typu produkty spożywcze. Nic w tym dziwnego, ponieważ łączy w jedno ciekawy smak z mnóstwem właściwości zdrowotnych. Wśród tych ostatnich niebagatelne znaczenie ma duża ilość antyoksydantów, a więc związków o działaniu antynowotworowym i opóźniającym starzenie się organizmu.

To nie wszystko. Właściwość i mango sprawiają, że owoc ten często jest elementem diety sugerowanej osobom zagrożonym miażdżycą, a duża ilość błonnika jest korzystna w trakcie diet oczyszczających. Z kolei osoby cierpiące na niedobory magnezu powinna zainteresować informacja, że mango zawiera dużą jego ilość.

Wsparcie w odchudzaniu

Warto zauważyć, ekstrakt z mango dla wielu osób może okazać się znakomitym wsparciem w zrzucaniu nadmiarowych kilogramów. Mowa tu zarówno o ekstrakcie z całych owoców, jak i z wspomnianych już pestek. Co ciekawe, o ile w branży spożywczej zazwyczaj wykorzystuje się mango indyjskie, to w preparatach odchudzających z powodzeniem wykorzystywane jest mango afrykańskie.

Wiele popularnych owoców ma naprawdę duże ilości błonnika, który znakomicie wspiera w odchudzaniu. Okazuje się jednak, że właśnie ekstrakt z mango, a w szczególności z pestek african mango, w odchudzaniu sprawdza się wyjątkowo dobrze.

W kilku badaniach, prowadzonych między innymi w Stanach Zjednoczonych (przez doktora Mehmata Oza oraz w Kamerunie przez zespół naukowców z tamtejszego Uniwersytetu w Yaounde okazało się, że stosowanie ekstraktu z mango wspomaga odchudzanie nawet wtedy, gdy reszta diety oraz ogólny tryb życia (w tym ewentualne ćwiczenia) nie ulegają modyfikacji,

Oczywiście, pomimo owego braku modyfikacji, warto mimo wszystko dbać o całość jadłospisu i w miarę możliwości dbać o własną kondycję, jednak fakt pozostaje faktem – ekstrakt z pestek mango działa bardzo skutecznie i warto po niego sięgać.

Nie tylko kilogramy

Warto zauważyć, że spożywanie ekstraktu z mango może zaowocować nie tylko obniżeniem wagi, lecz również poprawą wskaźników „złego” i dobrego” cholesterolu. W trakcie stosowania tego rodzaju suplementów ten pierwszy (LDL) ma tendencję spadkową, natomiast ten drugi (HDL) wzrostową. Ponadto spożywanie ekstraktu z pestek mango wpływa na stopniowe obniżanie się stężenia trójglicerydów.

W jakiej formie?

Ekstrakt z pestek mango można zdobyć w różnej formie, głównie jako tabletki. Warto zwracać uwagę nie tylko na ilość zawartego w nich ekstraktu, ale i na jego stężenie. Zbyt małe wartości oznaczają niską skuteczność, ale nie warto przesadzać i stosować ilości zbyt wysokiej.

Dobrym rozwiązaniem są kapsułki opisane na stornie africanmango180.com, zawierające po 400 mg ekstraktu o stężeniu 10:1. To wartość idealna, by stosować je trzykrotnie w ciągu dnia (rozbicie na kilka pór dnia jest przydatne, gdyż dzięki temu pozwalamy substancjom zawartym w ekstrakcie działać przez cały dzień).

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ