Boimy się odpadów. Urząd nabiera wody. Tosza straszy piekłem

Po emisji materiału śledczego stacji TVN, w programie Uwaga na temat działalności firmy Clif s.p. z o.o., w jaworznickim magistracie zawrzało. Jak to możliwe, że firma, którą w tak negatywnym świetle została pokazana w telewizji dostaje pozwolenia na działalność w Jaworznie? Urząd nabiera wody w usta.

REKLAMA

Link: http://uwaga.tvn.pl/

Z samego rana zadaliśmy pytania Urzędowi Miasta, jakie pozwolenia prezydent miasta wydał firmie Clif sp. z o.o. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
W sprawę włączy się Poseł Paweł Bańkowski, który wystosował w trybie pilnym zapytania do prezydenta. Czytamy w nich m.in.: Czy Urząd Miejski w Jaworznie wydawał pozwolenia na przechowywanie, przetwarzanie odpadów bądź inne decyzje administracyjne na rzecz Clif Sp. z o.o.? – pyta Paweł Bańkowski.
To pytanie też pozostaje bez odpowiedzi.

Oficjalnie głos zabiera – Tosza: „Urzędnicy urządzą piekło”

Dyskusja przeniosła się na portale społecznościowe. Na stronie miejskiej Tomasz Tosza informuje, że urzędnicy „urządzą firmie piekło, jeśli będą robić w Jaworznie to, co ujawniła TVN”. Urzędnik straszący przedsiębiorcę piekłem – tak wygląda zarządzanie kryzysem i prowadzenie polityki informacyjnej w Jaworznie.

Niestety na trudne pytania urzędnicy nie odpowiadają na bieżąco, ale potrafią anonimowo czynić wpisy na portalu Facebook, nie biorąc za to żadnej odpowiedzialności.

Co Clif zamierza w Jaworznie?

Zapytaliśmy właścicieli Clif, jaki rodzaj działalności planują realizować w Jaworznie ?
CLIF s.p. z o.o. traktuje zakład w Jaworznie jako oddział spółki. Główna siedziba zlokalizowana jest w Skawinie. W Jaworznie jest to działalność pomocnicza gdzie chcemy zajmować się odzyskiem odpadów innych niż niebezpieczne. Jest to niewielki obiekt w stosunku do zakładu w Skawinie, który jest sześć razy większy. W Skawinie spółka posiada jedną z największych linii do odzysku odpadów niebezpiecznych w Polsce. Radni ze Skawiny protestują i nasyłają nam różne służby by spółka nie dostałą zezwoleń, ale jesteśmy na końcówce ich uzyskiwania i protesty Radnych czy emisja takich programów jak Superwizjer nic tu nie da. – informuje Andrzej Nóżka CLIF s.p. z o.o.

Hala i teren, na którym znajduje się firma Clif, został sprzedany w roku 2013 przez Organikę-Azot S.A. Zewnętrznej spółce, a ta odsprzedała go firmie Clif.

Co dalej?

Czekamy na jakiekolwiek odpowiedzi od urzędników. Z drugiej strony udało nam się ustalić, Clif Sp z o.o. podjęła środki prawne przeciwko wydawcom tych materiałów i stacji TVN i składa wniosek do sądu w tym tygodniu.

Nie trudno się dziwić, że mieszkańcy Jaworzna martwią się o swoje zdrowie i przyszłość. Teren starego składowiska do tej pory jest nierozwiązanym problemem. Przez wiele lat miasto próbowało różnych rozwiązań, ale do tej pory prezydent zdaje się być bezsilny wobec zagrożenia.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki