5 ofert i 4 rodzaje ochrony – jak działa kalkulator ubezpieczeń nieruchomości?

REKLAMA

Do wyliczenia rocznej składki za polisę dla domu, mieszkania czy budynku w budowie wystarczy niewiele. Podstawą jest urządzenie z dostępem do Internetu, a korzyścią możliwość porównania nawet kilkunastu ofert za pomocą prostej kalkulacji. Wszystko to zupełnie za darmo i bez rejestracji na stronie.

Wirtualna sieć służy dziś do zdobywania wiedzy, dzielenia się emocjami czy kupowania towarów i usług. Zanim jednak do ostatniej z wymienionych czynności dojdzie, warto wybrać tę opcję, która, mimo identycznej zawartości, okaże się najtańsza. W przypadku polis mieszkaniowych niezbędnym narzędziem będzie kalkulator ubezpieczeń dostępny na www.ubezpieczeniemieszkania.pl lub innym serwisie branżowym.

1 kalkulacja – 20 ubezpieczeń

Kluczową zaletą kalkulatora jest nie tylko możliwość poznania składki za polisę, ale przede wszystkim porównanie tej samej oferty u różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Porównanie wykonane z zacisza własnego pokoju to także oszczędność czasu (a nierzadko i pieniędzy). Żaden agent ubezpieczeniowy nie będzie w stanie przedstawić tak bogatej oferty, w dodatku w kilka minut.

Korzystanie z porównywarki jest też o wiele szybsze niż przeglądanie pojedynczych ofert na stronach internetowych towarzystw. Korzystając z jednego serwisu można nie tylko poznać ceny ubezpieczeń, ale również zdobyć wiedzę na temat poszczególnych firm obecnych na rynku od lat typu www.ubezpieczeniemieszkania.pl/ubezpieczalnia/pzu.

I w końcu zaleta najważniejsza, czyli nawet 20 wyników wyszukiwania przy jednej kalkulacji polisy mieszkaniowej. Nie jest to mało, ale nie też przesadnie dużo, by użytkownik miał wrażenie przesytu i mógł zniechęcić się do wyboru odpowiedniej dla siebie oferty.

Jak działa kalkulator ubezpieczeń?

Skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń nieruchomości to nic innego jak wypełnienie krótkiego formularza skonfigurowanego z kalkulatorem. Określenie szczegółów przyszłej polisy pozwoli na znalezienie produktu, który będzie zawierał wszystkie potrzebne elementy, a przy tym wysokość składki będzie z zasięgu możliwości finansowych użytkownika.

PRZEDMIOT UBEZPIECZENIA

Na początku należy wybrać rodzaj nieruchomości. Może to być mieszkanie (lokal stanowiący odrębną nieruchomość w budynku wielorodzinnym), dom (budynek trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych oraz posiadający fundamenty i dach) lub budynek w budowie (na podstawie pozwolenia na budowę, od dnia rozpoczęcia prac budowlanych, aż do ich całkowitego zakończenia).

DANE PODSTAWOWE

Doprecyzowania wymaga też sama nieruchomość (rok budowy, powierzchnia użytkowa, przeznaczenie), jak i lokator (tu wystarczy wpisać datę urodzenia i liczbę dzieci zamieszkujących wspólnie gospodarstwo domowe).

DANE ADRESOWE

Wpływ na wysokość składki ma także lokalizacja nieruchomości. To informacja dla towarzystwa pozwalająca ocenić skalę ryzyka.

HISTORIA UBEZPIECZENIA

Taką informacją będzie też data rozpoczęcia ubezpieczenia czy liczba szkód w ostatnich 3 latach na terenie budynku. W tym dziale znajdują się jeszcze 2 pytania o cesję i ubezpieczenie wykupione w innym towarzystwie. Odpowiedź twierdzącą przy pierwszym pytaniu powinni wskazać ci, którzy poszukują ubezpieczenia w związku z zaciągnięciem kredytu hipotecznego.

ZAKRES UBEZPIECZENIA

Ostatnimi z danych w formularzu są wartość nieruchomości, typ ochrony i zabezpieczenia własne. Typ ochrony to nic więcej jak tytułowy zakres – zarówno pod kątem liczby umów dodatkowych, jak i sum ubezpieczenia:

  • pakiet S – kiedy potrzebna jest cesja na bank pod udzielany kredyt, zakres jest najwęższy i obejmuje ochroną murów od ognia i innych zdarzeń losowych,
  • pakiet M – od zdarzeń losowych chronione są nie tylko mury, ale również ruchomości domowe,
  • pakiet L – do zakresu ochrony włączone są także elementy stałe, a nieruchomość można ubezpieczyć od kradzieży z włamaniem.
  • pakiet XL – ochrona identyczna jak w pakiecie L, ale na wyższe sumy ubezpieczenia.

Po wypełnieniu formularza i wyborze pakietu kalkulator przelicza do 5 ofert ubezpieczeniowych, a każda z nich jest dostępna do kupienia online za pomocą funkcji szybkiego przelewu. Z decyzją o zakupie można też poczekać zapisując szczegóły kalkulacji na skrzynce mailowej i w każdej chwili wrócić do zestawienia.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki