Zagospodarowanie zieleni zmieniło się na gorsze

Przedstawiamy dwa przykłady miejsc w których w tym roku jest gorzej niż było. Chodzi o zagospodarowanie zieleni przy blokach mieszkalnych.

REKLAMA

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy dwa zgłoszenia. Pierwsze od mieszkańców bloku przy ulicy Matejki 5, znajdującego się za Szkołą Podstawową nr 1. Mieszkańcy pokazali nam zielony skwerek, który w tym roku jeszcze nie był odwiedzany przez osoby zajmujące się zielenią miejską.

Oset i trawa osiągnęły wysokość około metra.

Mieszkańcy twierdzą, że w poprzednich latach skwerki były ładnie wykoszone, a w tym roku coś się zmieniło i widok jest tragiczny.

Po naszej interwencji MZNK wysłało dziś na miejsce kosiarza, który doprowadził ten teren do porządku. Dziękujemy za błyskawiczną reakcję.

Kalinowa zaniedbana przez MZDiM

Drugie zgłoszenie z Osiedla Stałego, ulicy Kalinowej. Tuż przed blokiem Kalinowa 8, umiejscowiony jest zielony skwerek. Wygląda to na ogród botaniczny w którym żyją owady. Trawa na wysokości około metra i śpiew świerszczy dobiegający ze środka. Tutaj trawa w tym roku nie była koszona.

Wykoszony skwerek, pomiędzy blokami mógł być dobrym miejscem do odpoczynku. Teraz jest siedliskiem owadów.

Kalinowa 8, działka MZDiM oraz działka SM Górnik.

Kontrast widać pomiędzy działkami SM Górnik, gdzie przystrzyżona zielona trawa wręcz zachęca od odpoczynku. Władze spółdzielni twierdzą, że stale proszą o skoszenie tych skwerków, jednak służby zdają się na te prośby nie reagować.

Właścicielem tego terenu jest Miejski Zarząd Dróg i Mostów. Tu też nasza interwencja ma przynieść skutek. Rzecznik prasowy MZDiM , potwierdził że działka należy do nich, i że jest przewidziana w planie do wykoszenia już w następnym tygodniu.

Zgłaszajmy

Jak widać służby miejskie potrzebują pomocy w zlokalizowaniu nieskoszonych skwerków. Zgłaszajmy im takie miejsca. Jeśli będzie taka potrzeba można to robić też za naszym pośrednictwem.

Efekt interwencji przy ul. Matejki
- REKLAMA -

Zewnętrzne linki