REKLAMA

Manekiny pełnią w świecie mody wiele istotnych funkcji. Prezentują odzież i możliwe stylizacje tworzone z danej kolekcji, przyciągają do sklepów klientów i są ozdobą szklanych witryn. Manekin, o ile posiada głowę, jest ozdobiony peruką. To ona naprawdę nadaje mu tożsamość. Jedna postać może posiadać kilka zmiennych fryzur zakładanych w zależności od pory roku i aktualnej mody. To najbardziej wyrazisty element budowy manekina dlatego warto poświęcić mu nieco uwagi.

Specyfikacja

Peruki dla manekinów są produkowane z nie mniejszą precyzją niż peruki dla światowej klasy gwiazd. Oczywiście, jeżeli wybieramy te od dobrych producentów specjalizujących się w swojej dziedzinie. Ich koszt to znaczna część ceny manekina, dlatego nad wyborem należy się poważnie zastanowić. Warto zwrócić uwagę na sposób mocowania włosów i rodzaj tworzywa. Te czynniki mają duży wpływ na trwałość peruki, jej odporność na czesanie i układanie oraz wygląd. Nie chcemy przecież, aby za kilka miesięcy włosy zmechaciły się, jak ma to miejsce przy słabej jakości tworzywach lub wypadały przy tworzeniu najprostszych upięć, gdy włosy nie są wystarczająco mocno przymocowane.

Odpowiednie dopasowanie

Na rynku dostępna jest szeroka gama kolorów i cięć peruk. Najnowsze kolekcje to fryzury pochodzące z tegorocznych pokazów, ale niekoniecznie pasują do każdego sklepu. Peruka, tak jak manekin, musi pasować do oczekiwać grupy potencjalnych klientów. Sklepy z odzieżą młodzieżową mogą zdecydować się na nowoczesne stylizacje, ale elegancka odzież wizytowa lepiej będzie się prezentowała z klasycznym wizerunkiem. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czego oczekują klienci, warto obserwować ich fryzury. Ludzie chętniej kupują ubrania prezentowane na modelu przypominającym ich samych, bo mają wtedy wrażenie, że na nich dana odzież będzie się prezentowała równie dobrze.

Na http://my-mannequins.pl/ znajdziesz przeróżne manekiny. Sprawdź!

Spójność wizerunku

Również obecność lub brak makijażu ma znaczenie. Przy bardzo delikatnych rysach twarzy bez zdobienia kolorem ciekawa, wyrazista peruka nada postaci charakteru, ale wraz z mocno zaakcentowanymi oczyma stworzy efekt groteski. Przy wyborze kierujemy się głównie płcią i wiekiem manekina. Inne fryzury mają dzieci, kobiety czy mężczyźni. Manekiny o charakterystycznych cechach też powinny mieć dopasowany wizerunek. Na przykład manekiny sportowe powinny mieć wygodne upięcia do ćwiczeń, a kobiety w ciąży zazwyczaj ukazuje się w skromnych fryzurach nie wymagających dużo pracy. Grzywka zasłaniająca oczy lub obfite afro nie będzie wyglądać w takich sytuacjach wiarygodnie.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki