Po raz trzeci województwo śląskie jest organizatorem Senioraliów – imprezy zorganizowanej specjalnie dla najstarszych mieszkańców naszego regionu. 28 sierpnia zawitają po raz pierwszy do Jaworzna, gdzie na Plantach będą zachęcać osoby starsze do aktywności.

REKLAMA

Polityka senioralna jest jednym z głównych wyzwań i zdań jakie postawiły przed sobą władze regionu. Wiedza, doświadczenie oraz pełna energii pasja osób starszych jest potencjałem z którego region jest dumny i po który chętnie sięga.

Duży nacisk kładziemy na to, by podejmowane przez nas działania uwzględniały potrzeby osób starszych – szczególna w tym rola Śląskiej Rady ds. Seniorów, którą powołałem w 2015 roku. Potrzeba łamać schematy myślenia i bariery jakie powstały wokół tematyki osób starszych i ich potrzeb oraz włączać osoby starsze w kreowanie życia społecznego. – mówi Marszałek województwa Wojciech Saługa.

Tegoroczne hasło przewodnie Senioraliów to „Zdrowie i aktywność”. Na jaworznickich plantach będziemy promować Koperty Życia oraz Paszporty Seniora – akcje które pomogą utrzymać dobre zdrowie a nawet uratować życie. W Strefie Zdrowia na poszczególnych stoiskach lekarze specjaliści będą udzielali porad i przeprowadzali drobne “zabiegi” zaś w strefie aktywności odbywać się będą zajęcia sportowe m.in. pilates, zumba, marsze nordic walking, m.in. z legendą polskiego sportu Władysławem Kozakiewiczem. Artyści Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk przeprowadzą warsztaty: taneczne, estetyki ruchu i wokalne a na końcu zaprezentują się w Koncercie Galowym.

Na zakończenie wystąpi Teresa Werner, wokalistka, która zaskarbiła sobie sympatię publiczności.
er

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki