gRaj na Rynku

Wprawdzie chińczyk skomplikowany nie jest, ale krwi potrafi napsuć, a jaka się u grającego przy okazji adrenalina wydziela. A jak się sprawy mają z innymi rodzinnymi grami planszowymi?

REKLAMA

Sprawdzaliśmy na Rynku w niedzielę 6 sierpnia. Teatr Sztuk w osobie instruktor Marleny Budak zaprosił na zajęcia „gRaj na Rynku”. Można więc było poszaleć grając w gry planszowe?

W przemyśle gier planszowych panuje od lat wielki boom. Co jakiś czas pojawiają się zaskakujące nowości, a producenci rywalizują na pomysły. Choćby taka gra, w której można się wcielić w renesansowego kupca. Czy więc coś najnowszego zaproponuje Teatr Sztuk?

Podczas gdy gry komputerowe, jak mawiają dobrze wykształceni; „odcinają aspekt społeczny rywalizacji” to gry planszowe sprzyjają kontaktom międzyludzkim. Jakie gry planszowe lubią Jaworznianie?

Zaangażowanie towarzyskie to jedno ale nie mniej ważne jest tzw. zaangażowanie intelektualne grających. Gry planszowe mają więc same zalety. A co jeśli okaże się, że nasz intelekt nie wystarcza? Większości graczy pewnie wystarcza, dlatego też światowy rynek gier planszowych oszacowano na ponad 3,4 mld dolarów. Prawdziwe pozytywne szaleństwo.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki