Zdrowo i aktywnie na Warpiu

Pod hasłem „Żyj zdrowo i bezpiecznie” stowarzyszenie „Niezależni” zorganizowało po raz kolejny festyn sąsiedzki.

REKLAMA

Stowarzyszenie postawiło sobie za cel organizację festynów sąsiedzkich w dzielnicach, a ich celem jest promowanie bezpieczeństwa i zdrowego trybu życia. Jak na razie realizacja idzie im bardzo dobrze. Zdrowo i bardzo aktywnie sąsiedzi, rodziny i znajomi bawili się podczas festynu zorganizowanego na terenie ogródków działkowych na Warpiu.

W ramach spotkania najmłodsi mieli okazję spotkać się z policjantami, którzy opowiadali o tym, jak można zadbać o swoje bezpieczeństwo – nie tylko na drodze, ale również w domu. Mieszkańcy mogli także porozmawiać ze swoim dzielnicowym i poznać aplikację “Moja komenda”.

O wszystkie aspekty zdrowego żywienia zadbało Centrum Dietetyczne i Szkoleniowe “Paleta Diet”. Nie tylko rozmawiano o tym, co powinniśmy jeść, aby dobrze się czuć – mieszkańcy mogli także spróbować pyszne, zdrowe przekąski oraz miód z lokalnych pasiek. Mieszkańcy mogli się także dowiedzieć, jak w bezpieczny sposób w domu, w momencie ugryzienia przez kleszcza, usunąć go.

Festyny są świetną okazji do promocji i pokazania lokalnych artystów. Członkowie Klubu Seniora oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowali swoje stoisko z rękodziełem.

Stowarzyszenie „Niezależni” już planuje kolejne sąsiedzkie festyny.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki