Zawody wędkarskie osób niepełnosprawnych na Grajdołku

Niepełnosprawni zawodnicy z całej Polski uczestniczyli w niedzielę na popularnym “Grajdołku” w Jeleniu w Ogólnopolskich Zawadkach Wędkarskich.

REKLAMA

Były to już ósme zawody organizowane przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Ratownik Górniczy” wspólnie z Kołem PZW nr 94 Jeleń. Zawody na “Grajdołku” to impreza cykliczna, która odbywa się raz do roku. Połączona jest ze wspólnym piknikiem.

Zawody organizowane w Jaworznie to jedna z większych tego typu imprez w Polsce. Pomysł zrodził się z chęci połączenia współzawodnictwa osób niepełnosprawnych z możliwością organizowania tego na świeżym powietrzu.

W tym roku do zawodów zgłosiło się 22 niepełnosprawnych zawodników. Jaworzno reprezentowali zawodnicy z Fundacji “Ratownik Górniczy”. Rywalizacja odbywała się metodą spławikową na jedną wędkę.

Zawody mają charakter integracyjny. Zawodnikom niepełnosprawnym pomagają osoby pełnosprawne. Najlepsi uczestnicy otrzymują puchary, w tym wyjątkowy puchar za złowienie największej ryby.

Osoby, które biorą udział w tych zawodach zawsze wyjeżdżają z Jaworzna zadowolone, z miłymi wspomnieniami i chętnie wracają za rok.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki